İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. Dünya’da Kovid-19’a yakalanan liderler

Dünya’da Kovid-19’a yakalanan liderler

5ea164fd0f25440ce0a0a591

Dünya’ya 2020 senesinin başlarında, ülkemize ise 2020’nin Mart ayında giren Kovid-19, Dünya’da milyonlarca insana bulaştı.

Elbette, koronavirüs milyonlarca sıradan insanın yanı sıra bir çok sanatçı, sporcu ve siyasetçilerede bulaştı.

Bugün ki LiSTEPLUS yazımızda, Kovid-19’un bulaştığı liderleri ele alacağız.

Boris Johnson – İngiltere Başbakanı ;

Koronavirüs pandemisi daha hayatımızda yeni yeni yer ederken hastalığa yakalanan lider, Boris Johnson oldu. Birleşik Krallığı’nın başbakanı Johnson, virüsün bulaştığı ilk lider olarak hafızalarımızda yer etti.

Jair Bolsonaro – Brezilya Devlet Başkanı ;

Virüs ile oldukça mücadele eden Jair, dördüncü kez koronavirüs testi yaptırarak testinin negatif çıktığını duyurmuştu. Bolsonaro, başlarda Covid-19’u “küçük bir grip” olarak nitelemiş ve ülkede salgına karşı önlem alan eyalet valilerini oldukça topa tutmuştu.

Lukaşenko – Belarus Devlet Başkanı ;

Koronavirüsün bulaştığı bir diğer devlet başkanı ise Lukaşenko.. Lukaşenko virüsün kendisine nasıl bulaştığı üzerine sorulan soruya oldukça ses getirecek bir açıklamada bulunmuştu. Lukaşenko, virüsün kendisine kasıtlı olarak bulaştırıldığını dile getirmişti.

Abdullah Hoti – Kosova Başbakanı ;

Kosova Devlet Başkanı’da virüsten nasibini alanlar arasına adını yazdırdı. Hoti, pozitif çıktığını Facebook’tan yaptığı paylaşımla takipçilerine ve vatandaşlara duyurmuştu.

II. Albert – Monaco Prensi ;

62 yaşında ki Monaco’nun prensi Albert, Dünya’da koronavirüse yakalanan bir diğer lider. Yaşının ileri olmasına rağmen virüsü yenen lider, ileri derece bir sağlık durumu yaşamadan virüsü atlatmayı başardı.

Trudeau – Kanada Başbakanı ;

Hayatını devam ettirdiği Sophie Gregoire Trudeau’nun Covid-19 testinin pozitif çıkması sonrası Kanada Başbakanı Trudeau, kendilerini izolasyona aldıklarını vatandaşları ile paylaşmıştı. Kanada başbakanı Trudeau’da virüsün girdiği hanelerden biri.

Donald Trump; ABD Başkanı ;

Koronavirüs çıktığı günden bu yana sürekli hedef olarak gösterilen Trump, zaman zaman virüsü kendisinin çıkardığı yönlerde iddialara da maruz kalmıştı. Sonrasında ise Amerika’da da vakaların artması üzerine okların hedefi değişse de, Trump virüs döneminde en çok konuşulan lider olma konumunda olmayı başardı.

Virüs ile değişik teorilerini de paylaşan Trump , ciddiye almadığı virüse bugün eşi ile beraber yakalandığını doğruladı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap