İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. Dünya’nın En Atmosferi Yüksek 15 Stadyumu

Dünya’nın En Atmosferi Yüksek 15 Stadyumu

2013-2499x1334-px-football-NFL-qwest-seahawks-Seattle-stadium-1770827

Merhabalar, bugün sizler ile Dünya’nın En Ateşli Stadyumları’nı paylaşacağız. Dünya üzerinde ve ülkemizde oldukça ateşli ve atmosferi yüksek stadyumlar bulunmaktadır.

İşte Dünya’nın En Atmosferi Yüksek 15 Stadyumu ;

15- Şükrü Saracoğlu Stadyumu – Fenerbahçe ;

Fenerbahçe’nin yuvası Saracaoğlu, listemizin on beşinci sırasında. Oldukça kaliteli kareografilerin gerçekleştiği muhteşem bir ambiansın yaşandığı Şükrü Saracoğlu Stadyumunun, seyirci kapasitesi 50.530 kişidir.

14- Stade Velodrome – Marsilya ;

Marsilya’nın iç saha karşılaşmalarını oynadığı Stade Velodrome stadyumu, muhteşem ateşli taraftarı deplasman tribününe adeta cehennemi yaşatıyor. Listemizin on dördüncü sırası, Stade Velodrome’nin..

13- San Paolo – Napoli ;

İtalyan taraftar gruplarından birisi olan Napoli taraftarı, stadyumlarını Dünya’nın en ateşli taraftar gruplarına adını yazdırmayı başardılar. San Paolo stadyumu, Dünya’nın En Atmosferi Yüksek 15 Stadyumu sıralamasında on üçüncü sırada.

12 – De Kuip – Feyenoord ;

Hollanda ligi ekibi ile listemize devam ediyoruz.. Feyenoord kulübünün taraftarının atmosferi ve ambiansı gerçekten görülmeye değer.. De Kuip stadyumu, ateşli stadyumlar arasında yerini almayı başarmıştır.

11- Türk Telekom Arena : Galatasaray

Süper Lig ekibi ve Süper Lig stadyumu ile yazımıza devam ediyoruz.. Taraftarı ile bu listede olmayı hak eden bir stadyum. Listemizin on birinci sırası Süper Lig ekiplerinden Galatasaray’ın stadyumu Türk Telekom Arena’nın..

10- Maracana – Flamengo :

Avrupa’dan uzakta, futbolun beşiği Brezilya ile devam ediyoruz.. Flamengo kulübünün stadyumu Maracana, Dünya’nın en ateşli stadyumlardan biri.. Maracana Stadyumu 78,838 kapasitesi ile oldukça büyük bir stadyumdur.

9- San Mames / Athletic Bilbao ;

Bir İspanya stadyumu ile daha devam ediyoruz. Güzel stadyumu gereken değeri veren taraftar ve bu sebepler doğrultusunda adını enlere yazdıran San Mames stadyumu.. Athletic Bilbao’nun evi listemizin dokuzuncu sırasında.

8- Karaiskakis Stadyumu / Olympıakos ;

Yunanistan liginin başarılı ekibi Olympıakos‘un karşılaşmalarını oynadığı Karaiskakis Stadyumu ateşli stadyumlar arasına adını yazdırmayı başarmıştır.

7- Vodofone Park – Beşiktaş ;

Taraftar olarak ateşini tüm Dünya’ya duyuran Beşiktaş’ın stadyumu da bu listede olmazsa olmazdı. Süper Ligimizin en eski kulüplerinden birisi olan Beşiktaş’ın Vodofone Park stadyumu, listemizin yedinci sırasında.

6- El Monumental Stadyumu – Rıver Plate ;

Rıver Plate takımının karşılaşmalarını oynadığı El Monumental Stadyumu en ateşli taraftar gruplarına adını yazdırmayı başarmıştır.

5- Celtic Park / Celtic FC ;

İskoçya’nın önde gelen iki futbol takımından birisi olan Celtic, karşılaşmalarını 60,830 kişilik Celtic Park stadında oynamaktadır. Bu stadyumda ki atmosfer, onların bu listede olmasına sebep olmuştur 🙂

4- Stade Rojka Mitic / Red Star Belgrade ;

Red Star Belgrade’nın karşılaşmalarını oynadığı Stade Rojka Mitic stadyumu, açıklanan istatiktiklere göre, en ateşli taraftar grubu sıralamasında dördüncü olmayı başarmıştır.

3-Signal Iduna Park / Borussia Dortmund ;

Avrupa’da taraftar deyince akıllara gelen ilk takım tabi ki de Dortmund! Sarı Duvar lakaplı taraftar grubu, listede mutlaka olması gereken, hatta birinciliği kaçıran bir stadyum.. Efsanevi görsel şovlar ile akıllara kazınan Signal Iduna Park listemizin üçüncü sırasında. 

2- Anfıeld / Lıverpool ;

Son zamanlarda ortalığı sallayan Liverpool kulübünün arkasında ki en önemli güç, elbette taraftarı.. Anfıeld stadyumunu adeta yıkan taraftarları sayesinde bu listede hak ederek yer alıyorlar. Lıverpool’un stadyumu Anfıeld, listemizin ikinci sırasında.

1- Bombenara / Boca Junıors ;

Boca Junıors’un karşılaşmalarını oynadığı, oldukça harika bir atmosfer olan Bombenara stadyumu, listemizin birinci sırasında. 49,000 seyirci kapasiteli olan stadyum maç günlerinde adeta yanıyor..  Rakip takıma görünümü yetecek olan stadyum, listemizin birinci sırasında.

Yorum Yap

Yorum Yap