İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. LiSTEPLUS
 3. Dünyanın En Tehlikeli 10 Köpek Türü

Dünyanın En Tehlikeli 10 Köpek Türü

bigstock-Fighting-dogs-63726943-1024x683

Dünyanın En Tehlikeli 10 Köpek Türü

Köpekler eski zamanlardan beri insanların can dostu olmuştur. Hem manevi anlamda arkadaşlık eden köpekler hem de farklı anlamlarda yararlı olmaktadırlar. Özellikle eski dönemlerde insanlar köpeklerden daha sık faydalanmaktaydı. Köpekler kimi durumda bekçilik, kimi durumda çobanlık ve kimi durumda da yoldaşlık yapmış sadık hayvanlardır. Bu kadar popüler bir hayvan olan köpeklerin birçok türü mevcuttur.

 1. Pitbull

Bir diğer adı Pitbull terier olan köpek ırkının ne kadar saldırgan olduğu yetiştirilme şekli ile doğrudan ilişkilidir. Şefkat ile büyümüş pitbull yavrularının yetişkinlik dönemlerinde saldırgan olmadıkları sıklıkla görülse de bu köpekler çok güçlü oldukları için olası saldırıları son derece tehlikeli olabilmektedir.

 1. Rotweiller :

Çoban köpeği olarak üretilmeye başlayan ırk pek çok vahşi hayvanla mücadele edebilmesinden de anlaşılabileceği üzere son derece güçlü bir türdür. Bu köpek ırkı tanımadığı insanlara karşı son derece tehlikeli olsa da aile bireylerini benimsedikten sonra onları korumak için her şeyi yaparlar.

 1. Sibirya Kurdu

Bir diğer adı Husky olan bu köpek ırkı birçok ülkede ev köpeği olarak bakılmaktadır. Bu köpekler son derece cana yakın olabildikleri gibi kötü kişiler tarafından yetiştirilmeleri durumunda saldırgan ve tehlikeli bir hale gelebilmektedir.

 1. Doberman Pinscher

Bu köpekler son derece atletik bir fiziğe sahiptir. İnce yapısı köpeğin çok güçlü olmadığını düşünse de son derece güçlü bir hayvandır. Bekçi köpeği olarak da kullanılan ırk tanımadığı ve sevmediği kişilere karşı çok tehlikelidir.

 1. Bull Terrier

Küçük yapısına bakarak bu köpeğin güçsüz olduğu düşünülebilir ancak görünümü bile ne kadar tehlikeli olabileceğini kanıtlar niteliktedir. Ürkütücü bakışlara sahip olan bu ırk ev köpeği olarak da çok popüler değildir. Hoşuna gitmeyen durumlarda son derece saldırgan olmaktadır. Birçok ırkın karıştırılması ile üretilmiş ırk İngiltere’de üretilmiştir.

 1. Dogo Argentino

Sakin karakterli köpekler olarak sahiplerini son derece sahiplenirler. Bu ırkın tehlikeli olmasının sebeplerinden biri de sahibini çok fazla sahiplenmesi ve korumak istemesidir. Bu nedenle tanımadığı ve güvenmediği kişilere karşı inanılmaz derecede saldırgan olabilmektedir.

 1. Boerboel

Güney Amerika’ya ait bir köpek ırkıdır. Bu ırk üretilmiş ırklardan biridir. Bölge halkının sık sık aslan ve leoparların saldırısına uğraması sebebiyle bölge halkını ve evlerini koruması için bu ırk üretilmiştir. Buradan da anlaşılabileceği üzere son derece tehlikeli olabilecek kadar güçlü bir ırktır.

 1. Bulldog

Bu ırk Amerikan bulldog ve İngiliz bulldog olarak iki farklı türden oluşmaktadır. Amerikan bulldog türü İngilzi bulldog’dan türetilmiş bir türdür ancak daha güçlü bir yapıya sahiptir. Genellikle sahiplerini benimseyen bu tür sadece sahibine karşı saldırgan değildir. Bunun dışında kime karşı ve ne zaman saldırgan olacaklarını kestirmek çok kolay olmamaktadır. Güçlü yapıları ile görenleri de ürkütmektedir.

 1. Boxer

Orta boylu köpeklerden olsa da cins vücuduna kıyasla son derece güçlüdür. İri ve geniş yüzleri görenlerin ürkmesi için yeterli olmaktadır. Sıklıkla bekçi köpeği olarak kullanılmaktadırlar. Bu nedenle herhangi bir bölgede bekçi köpeği olarak kullanılmaları durumunda yabancılara karşı ciddi anlamda bir tehdit oluştururlar ve yabancıların yaklaşmasına izin vermezler.

 1. Alman Kurdu

Alman çoban köpeği olarak da anılan bu ırk normal şartlarda insanlarla iyi ilişkilerde bulunurlar. Son derece zeki olan ırk güçlü sezgilere sahip oldukları için polis köpeği olarak da kullanılmaktadır. Kişilerin niyetlerini anlamakta son derece başarılı olsalar da tehlikeli olduğunu düşündükleri kişiler için son derece tehlikeli olmaktadırlar.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap