İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. EĞİTİLMESİ KOLAY OLAN KÖPEKLER

EĞİTİLMESİ KOLAY OLAN KÖPEKLER

retriever_puppy_petals_flower-1017803.jpg!d

Bazı köpekler eğlenmekten, öğrenmekten keyif alırken bazı köpekler inatçı ve lider vasıflı olabiliyor.

Bu yazımızda eğitilmesi en kolay olan, uslu köpekleri ele alacağız. Köpeğinizi eğitirken sabırlı olmayı ve hiçbir koşulda ona şiddet uygulamamayı unutmayın!

Border Collies ;

Border Collies, ismini İskoç sözlüğünde anlamı çoban köpekleri olan ‘collie’ ve İskoçya sınır bölgesinden almaktadır. Bu ırk dünyanın en akıllı köpekleri olarak bilinmektedir.

Irktan bağımsız şekilde köpeğinizi eğitirken temel itaat eğitimi olan otur-bekle emirleriyle başlayın.

Afgan Hounds ;

Afgan hounds sevecen ve hassas bir köpektir. Çok akıllı ve biraz bağımsız hareket eden köpeklerdir. Aristokrat kişilikleri herkes için uygun olmayan köpekler olduklarını gösteriyor. Bu köpeği eğitirken özgür yapılı olduklarının bilincinde olun ve sabırlı davranın. İlgilerini çekebilmek için olumu olan eğitim tekniklerini kullanın. Bu köpek türü avcı özelliği nedeniyle kedi kovalamaya meyillidir. Bu yüzden yeni bir hayvanla temas ederken, tanıştırırken dikkatli olmalısınız.

Alman Kurdu ;

Alman Çoban köpeği olarak da bilinen Alman Kurdu iş ve aile hayatı için eğitilmesi kolay olan köpeklerdendir. Bu köpek türü dünyanın en popüler köpek ırkı olarak bilinmektedir. Genellikle bekçi köpeği ya da hizmet köpeği olarak kullanılmaktadır. Onları erken eğitmek, koruyucu içgüdüye sahip oldukları için oldukça önemlidir.

Labrador ;

Labrador Amerika’nın en popüler köpeği olarak bilinmektedir. Dünyadaki  yarışmalarda genel olarak en itaatkar ırk olarak seçilmektedirler. Bunun nedeni ise labradorların sahibini memnun etmeyi sevmesi ve bunun için çabalamasıdır. Labradorlar en arkadaş canlısı, oynamayı seven köpek cinslerindendir.

Yorum Yap

Yorum Yap