İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. En Çok Acı Veren 10 Ölüm Şekli

En Çok Acı Veren 10 Ölüm Şekli

olumlerin-sekline-gore-hissedilen-aci-seviyeleri-1470235949

En Çok Acı Veren 10 Ölüm Şekli

Ölmek her canlının tadacağı bir duygu olup pek çok ölüm şekli vardır. Kalp krizi, araba kazası, yangın vb. birçok sebep insanları ölüm ile karşı karşıya getirmektedir.

Hatta insanlar bazen hiçbir sebep olmadan uykusunda bile ölmektedir. Fakat bazı ölüm şekilleri can almakla kalmayıp ölmek üzere olan insanın son nefesinde acı çekmesine neden olmaktadır. Bugün sizlere Farklı bir ListePlus içeriği sunacağız.

Allah Düşmanımın başına vermesin diyeceğimiz 10 Ölüm Şekli..

Kalp Krizi

Kalp krizi özellikle ülkemizde çok yaygın görülen bir ölüm şekli olup göründüğü kadar kolay bir şekilde can almaz. Kalp krizine yardımcı olan üç kötü şey ise sigara, alkol ve strestir. Öncelikle kalbi beslemekle görevli olan kalp tıkanır ve bunun sonucunda kalbe oksijen gitmez. Böylece kalpte sıkışmalar, spazmlar meydana gelir ve kalp oksijeni almadığı takdirde bu belirtiler kendini daha fazla gösteriyor. Böylece 10 saniye içinde kriz sonucu ölüm gerçekleşiyor.

Yanarak Ölmek

İnsanların parmak ucu çok küçük bir ateşe maruz kaldığında bile o acı en az üç gün boyunca geçmez. İnsan vücudu yanarken öncelikle saçları kaşları ve vücut kılları yanar, daha sonra ise derisi yanar. Bazı insanların yanarken bilinçleri açık bazılarının ise kapalı oluyor. Bu tamamen acıya katlanma gücüne bağlı bir durumdur. Bilinenin aksine bir insan yanmaktan dolayı ölmez. Yangından dolayı nefes alamamaktan ölür. Yangın sadece sinir hücrelerine ve deriye zarar vermektedir.

Kafanın Kesilmesi

Özellikle eski zamanlarda kullanılan bu infaz yöntemi en çok acı veren ölüm şekillerinden biri olmuştur. Eğer kafa vücuttan ayırmadan kesilirse yani şah damarı kesilirse kişide bilinç kaybının ardından kan kaybı gerçekleşiyor ve kişi son nefesini verene kadar büyük bir acı ile cebelleşiyor. Eğer kafa vücuttan tek seferde ayrılırsa beyin yaklaşık 10 saniye boyunca aktif kalıyor ve vücut şok geçirerek etrafa saldırıyor. Eski yüzyıllarda Avrupa’da özellikle giyotin ile kafa kesimi ibret verici infaz şekillerinden sayılmaktaydı.

Asılarak Ölmek

Bu ölüm şeklinin verdiği acı ise ipin boyuna göre değişiyor. Eğer asılacak ip normal boyutlarda ise kişinin ölümü çok ani bir şekilde gerçekleşip asıl ölüm nedeni boynun kırılması oluyor. İp kısa boyutlarda ise kişi ani bir şekilde ölmüyor. Dakikalarca acı çekiyor ve tüm vücut kaşarı istemsiz bir şekilde hareket ediyor ve oksijenin beyin ile bağlantısı koparak kişi hayata veda ediyor.

Elektrik Çarpması

Bu ölüm şeklinin verdiği acı da elektrik voltajının seviyesine bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Eğer kişi düşük voltajda elektriğe maruz kalırsa vücut istemsiz bir şekilde kasılıyor, beyinde inanılmaz bir ağrı hissediliyor, kalp kasları kasılıyor ve solunum güçleşiyor. Kişi uzun süre düşük voltaja bağlanınca ölüyor. Eğer voltaj yüksek derecedeyse vücut iç organlardan başlayarak yanmaya başlıyor ve organlar saniye içinde hasara uğruyor ve kişi ölüyor. Eskiden bu yöntem ağır suç işleyen mahkumlarda bir infaz yöntemi ve ağır ruh hastalığına sahip olan hastalarda iyileştirme yöntemi olarak kullanılmaktaydı.

Yüksek Yerden Düşmek

Yükseklik korkusu olanların kabuslarında sık sık karşılaşmakta olduğu bu ölüm şekli de bazen havadayken bile bilinç kaybıyla insanı öldürebilmektedir. Kişi eğer yüksek olmayan bir yerden düşerse kaburgaları kırılıp iç içe girer. Eğer bu durum iç organlara zarar verirse kişi ölüyor. Kişi çok yüksekten düştüğü zaman ise vücudu parçalara ayrıldığı için ve bazen beyninin dağılmasından dolayı da ölmektedir. Yüksek bir yerden denize atlayan insanların havadayken takla atmalarının ya da yön değiştirmelerinin sebebi atlanılan yüksekliğin hasarından kendini korumaktır.

Suda Boğularak Ölmek

Özellikle yüzme bilmeyen insanların başına gelen bu ölüm şeklinde kişi sudan korktuğu için suda çırpınıyor; fakat çırpındıkça akciğerleri su ile dolarak nefessiz kalıyor. Erken müdahalede akciğerdeki su boşaltılırsa kişi tekrar nefes almaya başlıyor. Akciğerdeki su boşaltılamazsa öncelikle göğüste acı ve yanma hissediliyor. Daha sonra ise oksijensiz kalan kalp ve beyin durarak kişinin yaşamını sonlandırıyor.

Gaz ile Zehirlenerek Ölmek

Özellikle evde doğalgaz ya da soba zehirlenmesi olarak ortaya çıkan bu ölüm şekli kişinin öncelikle kandaki oksijen miktarını azaltır ve böylece kişide yorgunluk hissiyatı oluşur. Daha sonra diğer yetilerde kaybolur ve kişi hiçbir şekilde yardım isteyemez, ayağa kalkamaz. Daha sonra bilinç bulanıklaşır ve kişide uyku hali gelişir. Uyku halindeyken solunum yavaşlar ve kişi oksijen alamadığından ötürü hayatını kaybeder.

Kafaya Tek Kurşun

Acı verici ölüm şekillerinden biri olan bu ölüm şeklinde kurşun kafaya sıkıldığı anda kişi kurşunun etkisiyle yere düşer ve saliseler içinde beyin parçalanır ve vücuda tüm işlevlerini kullanabilme yetisi de yitirildiğinden vücut tüm fonksiyonlarını kaybeder. İç organ ölümleri ise kan kaybı yoluyla gerçekleşir.

Donarak Ölmek

Dışardan bakıldığında acısız olarak görülse de aslında acı veren bir ölüm şeklidir. Vücut normal sıcaklığı 37 dereceden minimum 31 dereceye düşerse vücut donmaya başlar. Nabız zayıflar, kas hareketleri yavaşlar daha sonra beyin kendini kapatmak için uyku moduna geçer. Kişi uyuduğu zaman diğer organlar da dinlenme moduna gireceğinden vücut kendini savunamaz ve iç organlar donarak ölüm gerçekleşir.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Aşık Odur Hakk'ı Seve, Hakk Derdine Kıla Deva. Bizim için Hayır Dua , Kılanlara Selam Olsun..

Yorum Yap