İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. En Çok Kilo Aldıran 6 Meyve

En Çok Kilo Aldıran 6 Meyve

featured

En Çok Kilo Aldıran 6 Meyve

Kilo almaya yardımcı olan yüksek kalorili meyvelerin hangileri olduğunuz biliyor musunuz? Kilo aldırıcı haplar veya diğer sağlıksız yöntemlerin yerine sağlıklı bir şekilde kilo almak için en çok kilo aldıran bu meyveleri yemeyi deneyebilirsiniz.

Bu meyveler, doğal yollarla kilo almanın kolay ve sağlıklı bir yoludur.

Eğer kilo almaya çalışıyorsanız, tükettiğiniz gıdaların yararlarını ve zararlarını bilmeniz gerekir. Sağlıksız gıda takviyeleri ve kilo alma yöntemlerinden uzak durmanız gerekir. Doğal yollarla kilo almak için düzenli olarak meyve yemek kolay ve sağlıklı bir yoldur.

En Çok Kilo Aldıran Meyveler ; 

Muz ;

Muz, kolaylıkta temin edebileceğimiz vitamin deposu olan muz, kilo almak isteyenlerin mutlaka tüketmesi gereken bir meyvedir. Kalori bakımından oldukça zengin bir meyvedir ve hemoglobin üretimini arttırmada bile yardımcı olur. Ayrıca muz, besin değeri yüksek bir meyvedir. En Çok Kilo Aldıran Meyveler ‘in başında yer alan muzu, yemekten kalktıktan sonra tüketmek, kilo almak için oldukça tavsiye edilen bir yoldur.

Meyve Kurusu (Kuru Meyveler)

Kuru meyvelerde kilo almak isteyenlerin oldukça başvurduğu bir gıdadır. Kuru meyveler kilo almanıza yardımcı olabilir. Meyve kurusu çeşitlerinin hemen hemen hepsinde yüksek miktarlarda doymuş yağ ve kalori bulunur. 1 fincan kuru üzüm yaklaşık 493 kalori barındırır. Bu sebeple, kilo almak için doğal yollar arayan insanlar düzenli olarak meyve kurusu tüketebilirler.

Avokado

Avokado, yüksek miktarda doğal yağ içeren ve kalori miktarı yüksek olan bir meyvedir. Bir orta boy avokado yaklaşık 400 kalori içerir. Potasyum, folat ve E vitamini açısından zengin bir meyvedir. Eğer avokadonun tadını beğenmiyorsanız, salatalara karıştırabilir veya çeşitli meyve içeceklerine suyunu karıştırıp tüketebilirsiniz.

İncir

Yine kolaylıkla erişebileceğimiz bir meyve olan İncirler yüksek kalorili içeriği ile araştırmalarda başta gelirler. Doğal yollarla kilo almak istiyorsanız, sizin için en sağlıklı meyvelerden birisi de incir meyvesidir. En Çok Kilo Aldıran Meyveler ‘nin içerisinde yer alan inciri, düzenli olarak tüketin ve nasıl kilo aldırdığına bizzat kendiniz şahit olun.

Zeytin

Zeytinler tekli doymamış yağlar içerir ve dolayısıyla kalori yoğunluğu yüksek bir gıda olarak kabul edilir. İki büyük siyah zeytin, bir gram yağ ve 10 kalori içermektedir. Bununla birlikte, sodyum bakımından da zengindir. Bu nedenle sağlıklı ve doğal yollarla kilo almak için zeytini kahvaltının dışında yemeklerde de salatanıza ekleyerek tüketebilirsiniz.

Üzüm

En çok kilo aldıran meyvelerden birisi de üzüm veya üzüm suyudur. Bir bardağında yaklaşık 105 kalori içeren kilo almaya birebir bir o kadarda lezzetli bir meyvedir. Sağlıklı yollarla kilo almak istiyorsanız düzenli olarak bir bardak taze üzüm suyu tüketebilirsiniz. Sofralarınıza ve meyve salatalarınıza da eklemeyi ihmal etmeyin.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Sağlık Meslek Lisesi / 17 Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar. (Hadis-i Şerif)

Yorum Yap