1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Erdoğan Sokağa Çıkma Yasağını İptal Etti!

Erdoğan Sokağa Çıkma Yasağını İptal Etti!

featured

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun aldığı karar ile harekete geçen İçişleri Bakanlığı, vaka sayısının yüksek olduğu 15 ilde sokağa çıkma kısıtlaması kararı almıştı.

İçişleri Bakanlığın’dan duyurulan genelge sonrasında, vatandaşlardan çok sert tepki ve eleştiri geldi.

YASAK İPTAL EDİLDİ

Konuyla ilgili Başkan Recep Tayyip Erdoğan’dan sosyal medya hesabından bir açıklama geldi.

Twitter hesabından kararını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sokağa çıkma yasağı kararının iptal ettiğini yazdı.

“VAKA ARTINCA GÜNDEMİMİZE GELDİ…”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal medya’dan aktardığı karar şu şekilde ;

“Bilindiği gibi salgın döneminde, milletimizi koronavirüsten korumak için çok sayıda tedbiri hayata geçirdik. Bunlardan biri de tüm Türkiye’de veya belirli illerimizde uyguladığımız sokağa çıkma sınırlamalarıydı.

Esasen, en son sınırlamanın ardından bu yöntemi yeniden kullanmayı düşünmüyorduk. Ancak, bir ara 700 küsurlere kadar inen günlük vaka sayısı neredeyse bini buldu. Bu olumsuz gelişme üzerine, sokağa çıkma sınırlaması tedbirini tekrar gündemimize almak zorunda kaldık.

“VATANDAŞLARIMIZDAN ALDIĞIMIZ DEĞERLENDİRMELER BİZİ KARARI YENİDEN GÖZDEN GEÇİRMEYE YÖNELTTİ”

Sağlık Bakanlığımızın önerisi ve İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile bu hafta sonu da 15 ilimizde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağı dün gece ilan edilmişti. Fakat vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti.

“GÖNLÜMÜZ RAZI OLMADI”

Tek amacı hastalığın yayılmasını önlemek ve vatandaşımızı korumak olan bu kararın, farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. 2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı.

“SOKAĞA ÇIKMA SINIRLAMASI UYGULAMASINI İPTAL ETME KARARI ALDIM”

Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum.”

 

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap