İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Köşe Yazıları
  3. Ersin Düzen’in Maaşı Neden Bir Anda Gündem Oldu?

Ersin Düzen’in Maaşı Neden Bir Anda Gündem Oldu?

Ersin Düzen

TRT Spor ekranlarında sunuculuk yapan Ersin Düzen’in maaşı, geçtiğimiz günlerde haber manşetlerine otururken, yorumları da üst üste getirdi.

Ekranlarda bu güne kadar herhangi bir saygısızlığını görmediğimiz Ersin Düzen’in maaşının bir anda gündem olması pek tesadüf değil gibi.

Rıdvan Dilmen’in NTV Spor ekranlarında adeta tartışmalarının ateşini fitillendirmesinin ardından Fatih Altaylı’dan önce Dilmen’e destek, sonra Ersin Düzen’e sert eleştiriler geldi.

MAAŞ KONUSU NEDEN GÜNDEME OTURDU?

Pandemi sebebiyle zor günler geçiren vatandaşın bir gözü sürekli ekonomide, dolarda ve hükümette.. Ersin Düzen’e yapılan iftiraya göre Düzen’in TRT Spor harici, TFF’den de yüksek mebla (100.000 TL) ücret alındığı Fatih Altaylı tarafından ortaya atılmıştı.

ERSİN DÜZEN HEDEF Mİ ALINDI?

Spor kanallarının her birinde sunuculuk yapan onlarca insan varken, neden TRT Spor’un Stadyum sunucusu Ersin Düzen’in maaşı bir anda gündeme geldi. Peki Neden?

Nedeni aslında biraz ortada..

A Spor, beIN Sports gibi spor denilince akıllara gelen kanalların özel kanal olması sebebiyle, ortaya atılacak her türlü söz ve iddiaların kanalların kendini alakadar edeceğinden , hedef alınan kişi TRT‘den seçildi.

TRT’nin devlete bağlı olduğunu bilmeyen yoktur. İşte tamda bu sebepten yukarıda bahsettiğim gibi vatandaşların devlete, hükümete ve TRT’yi hedef alması için ortaya atılan bir iddiaydı Ersin Düzen‘in maaşı..

CHP’Lİ VEKİL ERSİN DÜZEN’İN MAAŞINI ORTAYA ÇIKARDI!

Evet.. Sonra’da bir anda Twitter’da bu gündem oldu. Cumhuriyet Halk Partisi vekili Atilla Sertel sözde Ersin Düzen’in maaşının ücretini öğrendiğini, Düzen’in program başına TRT’den 34 bin 370 TL aldığını ortaya attı. Ortaya atılan meblayı ise 12 program ile çarpınca 412 bin TL çıkıyordu. Buda Ersin Düzen’in “Trt’den 400 bin TL aldığımı ispatlarsanız bir daha ekrana çıkmam” sözleri üzerine gelecek ve Ersin Düzen ekranlarda uzaklaşacaktı..

Ama esas amaç elbette bu değildi, insanların “gördünüz mü biz burada mücadele verirken devlet paraları çarçur ediyor, israf ediyor” mantığını insanlara aşılamaya çalışmaktı.

Üstelik Atilla Sertel’in daha önce de TRT’ye şirketleşme iftirasını atması zaten amacı tekrardan ortaya çıkarmıştı.

TRT Spor Ersin Düzen’in maaşını açıkladı!

Ama Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) Ersin Düzen’in aylık kaç para aldığını açıklamıştı. Buda resmi kurumdan gelen ilk açıklamaydı. TRT Ersin Düzen’e yeni yayın döneminde yapılan %10 artışla aylık 27.500 TL ödendiği bilgisi verdi.

Tartışmalar şimdilik sona erdi, ama yapılan algının Ersin Düzen’den daha fazlası olduğunu bilmekte fayda var. Seversiniz sevmezsiniz, Ersin Düzen‘in sadece bu milletin Cumhurbaşkanı ile fotoğrafları olduğu için, ona saygı ve sevgi duyduğu için hedef alınan ve iftira atılan birisi olduğunu da unutmayın.

Yorum Yap

Yorum Yap