İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. Eski Efsane Araçların Birde Şimdiki Hallerine Bakın!

Eski Efsane Araçların Birde Şimdiki Hallerine Bakın!

Bazı arabalar vardır, geçmiş yıllarda insanların aklına öylece kazınmıştır. Bir çoğunu ise halen trafikte görmek mümkündür.
Elbette devir geliştikçe, teknolojiler ilerledikçe bu arabalarda sabit kalmadı, teknoloji ve lüks donanım ile bu efsane dediğimiz araçlarda son yıllara ayak uydurdu.

Bugün LiSTEPLUS yazımızda, Eski 5 otomobilin, şimdiki şık halini inceleyeceğiz.

1- Fiat Tipo : Halen trafikte sık sık denk geldiğimiz o ufak araba, son teknoloji ile oldukça şık duruyor. Ülkemizde her ne kadar Egea olarak tanıtılsa da, Egea’nın Hatchback modeli Avrupa pazarında, Fiat Tipo adıyla satılıyor. Fiat Tipo yeni modeliyle göz dolduruyor..

2-Volkswagen’in T1 : Otomobil dünyasının klasikleşen tasarımlarımdan biri olan Volkswagen’in T1 serisi son teknoloji ve şık donanımı ile yeniden yapıldı. Volkswagen’in Transporter serisinin atası olan T1, otomobil tasarımcısı David Obendorfer tarafından 66 yıl sonra digital ortamda yeniden tasarlandı. Tasarlanan yeni T1 tıpkı eskisi gibi çok tatlı ve zarif duruyor.

3- Mercedes SL : Mercedes’in efsaneleşen cabrio modeli Mercedes SL, şık donanımı ve zarifliğiyle yeni modeliyle adeta göz dolduruyor ve eskiyi aratmıyor.
Dünya’nın en başarılı ve kapsamlı otomobil firması olan Mercedes, bu model üzerinde oldukça çalışmışa benziyor.

4- Mustang : Efsane deyince akıllarda yer eden harika araba modeli Mustang listemizin üçüncü sırasında. Şık tasarımı ve harika modelleriyle nesilden nesilden gelen ve efsane modelinin üzerinden yıllar geçmesine rağmen halen çok nadir de olsa piyasada gördüğümüz araç adeta nostaljik bir araba.
Yeni modeli ise tamamen adına uygun harika bir tasarım ile karşımıza gelmiş durumda.

5- Hyundai Accent : Kore firması olan Hyundai’nin bu modeli belkide o yıllarda oldukça çok tutmuştu. Trafikte ve sahibinde de oldukça gördüğümüz bu modelin yeni kasası da oldukça efsane.
Listemizin sonuna geldik, yapmamızı istediğiniz Liste kategorisini yorum kısmında belirtebilirsiniz.
Diğer LiSTEPLUS yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz. 

Yorum Yap

Yorum Yap