İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Kendi Etrafına Duvar Örenler

Kendi Etrafına Duvar Örenler

featured

Etrafımıza duvar örüyoruz. Aslında buna mecbur bıraktıkları için yapıyoruz bunu. Kendimizi korumak için, belkide biraz olsun insanların bu saçma zihniyetlerinden kurtulmak için.

Bu anlamsız hayatın içinde kayboluyoruz sanki. Her şey boş geliyor,içimizde hiçbir şeye dair istek kalmıyor. Koskoca bir boşluktaymışız gibi hissediyoruz bir çoğumuz. Bize bunu hissettirenlerse hayatımızda değer verdiğimiz kişiler. Biz onların hayatına renk katarken onların hayata tutunmasını sağlarken onlar bizi bu hale getiriyorlar. Anlatmaya çalıştığımızdaysa ise bizi anlamaya çalışmıyorlar bile. Sahi size de oluyor mu böyle sanki hiç kimsenin umrun’da değilmişsiniz gibi?

Şu an mutlu olan bir çok insan üzerinde payınız varken sizi unutmuş olmaları sizinde canınızı yakıyor mu? Her anında yanında olduğunuz insanların size ihtiyaçları kalmadığında bırakıp gitmeleri üzüyor mu sizi de? Kimseye katlanacak halinizin kalmadığını hissediyor musunuz? Tamam artık ne olacaksa olsun ya dediğiniz oluyor mu? Bizi nasıl bu hale getirdiler ki,her şeye rağmen onlarla beraberken nasıl bu hale gelebildik şimdi?
Vefa gösterdiğimiz herkes nasıl da arkasını dönüp gitti ama dimi. Yaptığımız tek bir hatada nasılda sildiler hayatlarından. Üstelik en çok ihtiyacımız olduğu zamanlarda nasılda yalnız bıraktılar.

Çünkü onlar böyle,onlar bizim gibi değiller,olamıyorlar. Vefa ne demek bilmiyorlar,sevgi,saygı ne demek bilmiyorlar. Biz onları da kendimiz gibi sandığımız için böyle oluyordur belkide. Hepimizden çok biliyormuş gibi ortalıkta dolanıyorlar sadece. Gerçek insanlar arıyoruz şimdilerde,gerçekten seven insanlar,güvenebileceğimiz,ilerde bunu yüzüme vurur mu diye düşünmeden derdimizi paylaşabildiğimiz,hata yaptığımızda çekip giden değil yanımızda kalıp hatamızı düzeltmek için uğraşan,vefanın,sevginin,değer vermenin ne olduğunu bilen insanlar. Bize denk gelir mi böyleleri,hayat yüzümüze güler mi bu konuda yoksa yine kalır mıyız öylece…

O kadar çok düşüncesiz insan var ki karşımdaki ne der,ne yapar,acaba bunu dersem üzülür mü,böyle yaparsam kırılır mı diye düşünmeden hareket eden. Hatta birde üstüne aman üzülürse üzülsün,kırılırsa kırılsın nasılsa aramız düzelir diye düşünen sığ düşünceli bencil insanlar. Düşünsenize onlarla aynı gezegende yaşıyoruz. Biz bence bunu hak etmiyoruz…

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Yorum Yap