1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Fahrettin Koca’nın Takipçisine Cevabı Twitter’ı Salladı!

Fahrettin Koca’nın Takipçisine Cevabı Twitter’ı Salladı!

Hemen hemen hergün koronavirüs, maske ve sosyal mesafe kurallarına uyarıda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, iki gün önce yaptığı uyarısında yazım yanlışı yaptı. Yaptığı yanlışı farkeden genç kız Bakan Koca’ya uyarıda bulundu.

Twitter’dan maske takın uyarısı yaptı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uyaTwitter’da ki uyarısında, “Koronavirüs, solunum yoluyla bulaşır. Dışarı çıkarken, risk almamak için maske takmalısınız. Maskeyi kuralına uygun olarak ağız ve burunu tamamen kapatacak şekilde kullanın. Ama tek başına maske yetmez. Virüse 1,5 metreden daha yakınsanız, maskeli de, maskesiz de hedefsiniz.” demişti.

Genç bir takipçisi bakanı uyardı! Bağlaçlar arasına virgül konulmaz
Twitinin sonundaki “…maskeli de, maskesiz de…” derken de bağlacından sonra virgül koyan Fahrettin Koca’ya genç bir kız takipçisi uyarıda bulundu. Sude isimli genç kız, twitinde Bakan Koca’yı “Bağlaçlar arası noktalama işareti konulmaz” diyerek noktalama işaretleri konusunda uyardı.

Koca: Tamamdır Sude Hanım bağlaçlar arasına virgül konulmaz
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise genç takipçisinin Türkçe hassasiyetini memnuniyetle karşılayarak cevaben “Tamamdır Sude Hanım. Bağlaçlar arasına virgül, konulmaz. Bizimki sosyal mesafe tutkusundan 🙂 Mesafe kuralına uyulur + maske takılırsa soru(n) istediği yerden gelsin.” yanıtı verdi.

Yorum Yap

Yorum Yap