1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Fahrettin Koca : Tedbirler Etkisini Gösteriyor!

Fahrettin Koca : Tedbirler Etkisini Gösteriyor!

bakan-koca_5182

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Edirne’deki Valilik ve Sultan 1. Murad Devlet Hastanesi ziyareti sonrası kameraların karşısına geçerek gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca, asılsız iddiaları yalanladı, tedbirlerin sonuç vermeye başladığının altını çizdi.

“ASILSIZ İDDİALAR GÜNDEMDE”

Asılsız değerlendirmelerin gündeme geldiğine değinen Koca, “Düşüş ile test sayısı arasında ilişki kurarak, test sayısı düşüşü ile vaka sayısı düştüğü yönünde asılsız değerlendirme görüyoruz. Testler semptom gösteren kişilere ya da temaslı kişilere yapılmaktadır. Kısıtlama ile temasın azalması beklenen bir durumdur.

“TEST SAYISININ DÜŞMESİ, VAKALARIN DÜŞMESİNİN SONUCU”

Son iki haftada hastaneye müracaat edenlerin sayısı yarı yarıya düştü. Test sayısının düşmesi vaka sayısının düşmesinin sebebi değil sonucudur. Bayramı bayram gibi yaşamak istiyoruz.” ifadelerini dile getirdi.

“TEDBİRLER ETKİSİNİ GÖSTERİYOR”

Tam kapanma sürecine ilişkin de açıklamalarda bulunan Fahrettin Koca, “Son haftalarda gördüğümüz vaka artışı nedeniyle tam kapanmaya geçmek zorunda kalındı. 17 günlük kapanma ile hızlı düşüşü sağlayacağımıza inanıyoruz. Tedbirleri vaka sayılarında ve hastaneye yatışlarda görmeye başladık. Durumun ağır hasta ve vefatlarda da görülmeye başlanacağını düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Her İhanet Sevgiyle Başlar. Uludağ Üniversitesi : Gazetecilik

Yorum Yap