1. Ana Sayfa
  2. Diziler ve Filmler
  3. Fantastik Film Diyarına Yolculuğa Çıkalım (1.Bölüm)
Trendlerdeki Yazı

Fantastik Film Diyarına Yolculuğa Çıkalım (1.Bölüm)

Bugün sizlere fantastik yapımlardan dikkatimizi çekenleri tanıtmaya çalışacağız

featured

Kaplan ve Gizli Ejderha

Kaplan ve Gizli Ejderha

Fantastik film serisine Eski dövüş sanatçılarının hikayelerini anlatan bir Çin hikaye anlatımı türü olan film ile giriyoruz. Bu wuxia filmi, sevilen bir uluslararası klasiktir. Çarpıcı dövüş sahneleri ve bir çokları tarafından sevilen bir konusu var. 19. yüzyıl Çin’inde yetenekli bir kılıç ustası, aşkıyla vakit geçirmek için savaşı bırakır ve Yeşil Kader Kılıcını yakın arkadaşına bırakır. Ancak kılık değiştirmiş bir hırsız teslimatı engellediğinde kader kaosa sürüklenir.

Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği

Yüzüklerin efendisi Yüzük Kardeşliği

Modern bir nesil için Oz Büyücüsü. Peter Jackson’ın bir üçlemesi olan Yüzüklerin Efendisi bir fantezi şaheseridir. Daha derine inmek isterseniz, abartılı Hobbit filmleri de mevcut. Filmlerinde çarpıcı, etkileyici sahneler, karmaşık kostümler ve setlerle Orta Dünya’yı yaratıyor; büyük savaş sahneleri; parlak müzik; ve inanılmaz oyunculuk. Bu filmler, J. R. R. Tolkien’in sevilen eserini bir defa izleyebilmenize olanak sağlıyor. Hafızanızdan silip tekrar tekrar izlemek isteyeceğiniz bir baş yapıttan bahsediyoruz.
Bu film serisi tüm zamanların en büyük fantastik film serisidir..

Yüzüklerin efendisi dizi olarakta ekranlara gelecek , ancak henüz bu güzelliği yeniden izleyip izleyemeyeceğimiz muamma..

Oz Büyücüsü

Oz Büyücüsü, türün tüm özelliklerine sahiptir, Cadılar ve gerçekten korkunç uçan maymunlar. 1939 müzikal klasiği, Dorothy’yi kasırga kaynaklı büyülü Oz ülkesine yaptığı macerada takip ediyor.
Eve dönmesine yardım edeceğini umduğu Büyücü’ye giderken Sarı Tuğlalı Yoldan aşağı inerken, büyücü için kendi istekleri olan Korkak Aslan, Teneke Adam ve Korkuluk ile arkadaş olur. Hiç şüphe yok ki bir fantezi diyarına bir yolculuk olsa da, ev gibi bir yer olmadığı konusunda emin olmanızı sağlayacaktır.

Pan’ın Labirenti

Panın Labirenti

Guillermo del Toro’nun Guillermo del Toro’dan ilham alan 2006 filmi genellikle gözden kaçıyor.
Ancak karanlık Fantastik film ‘e bir bakış, neden bu kadar sevilen bir klasik olduğunu ortaya çıkaracaktır.

Ana hikaye 1944 Nazi işgali altındaki İspanya’da geçiyor.
Labirentin fantastik unsurlarını kendi maceralarıyla keşfeden genç bir kız olan Ofelia’ya odaklanıyor.
Bu, sonunda savaşın ve kötü adamların korkunç etkilerini ortaya çıkarır.

Suyun Sesi (The Shape of Water)

Bir başka del Toro filmi,
2017 En İyi Film kazananı Amerika Birleşik Devletleri’ne geri döndü.
Güney Amerika’da yakalanan ve Amerika’ya geri getirilen balık benzeri bir yaratığa aşık olan dilsiz bir kadının hikayesini anlatıyor.

Bu film, del Toro’nun diğer çalışmalarının sunduğu tüm tuhaflıklara ve yüzyıl ortası üslubunun yanı sıra marka del Toro stiline sahiptir.

Lütfen, haşlanmış yumurtalarınıza dikkat ediniz.

Harry Potter

Harry Potter

Fantastik film denilince akla gelen en önde yapımlardan biridir , Her ne kadar J.K. Rowling kendi mirasını yok etmiş olsa da, şu anki bağnazlığı Harry Potter’ın büyüsünü mahvetmeyecek. Kitaplar geniş bir izleyici kitlesi tarafından okunduktan sonra filmler büyücülük dünyasını yakalamayı başardı. Kitapların büyüsü, tam olarak milyonlarca hayranın hayal ettiği gibi filme alınır. Oyuncu seçimi mükemmel ve filmler, karakterler ve kaynak materyal kadar karmaşık ve geniş.

Narnia Günlükleri

C.S. Lewis’in romanlarına dayanan film serisi, daha doğrusu orijinalin yeniden çevrimidir kendisi..
Film, onları Narnia’ya götüren sihirli bir gardırop keşfeden dört kardeşi konu almaktadır. Konuşan hayvanlar ve yaratıklarla arkadaş olurlar ve Narnia‘yı kötü bir cadının kontrolünden kurtarmak için savaşa katılırlar.

Bir üçleme olan film serisi her yeni kısımda heyecanla takip edebileceğiniz bir film serisidir.

Arkadaşım Canavar (Where the Wild Things Are)

Spike Jonze’nin Maurice Sendak’ın klasik çocuk kitabının dokunaklı uyarlaması,
Kendisini kral olarak taçlandırdıkları “Vahşi Şeyler” adasına yelken açan yalnız bir çocuk olan Max’i merkezine almaktadır. Jonze’nin kendine özgü görsel stili, içimizdeki çocuğun merakı ve sevinci hakkındaki bu hikayenin en önemli özelliğidir. Güzel manzaralar ve tüylü yaratıklarla dolu çarpıcı bir dünya yaratıyor.

Büyük Balık

Big Fish

Tim Burton’ın en büyük filmi olan Big Fish yani Büyük Balık, Daniel Wallace’ın Big Fish adlı romanından uyarlanmıştır. Ewan McGregor, ölmekte olan babasından çok fazla uzun hikayeler duyan hüsrana uğramış bir adamı canlandırıyor. Şimdi ölüm döşeğinde, daha doğrusu ölüm küvetinde olan babadır kendisi..
Onu devler ve cadılarla karşı karşıya getiren olağanüstü yaşamını düşünür.
Burton babalar, oğullar ve gerçeğin onlar için ne anlama geldiği hakkında yürek burkan bir hikaye anlatıyor.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Aşık Odur Hakk'ı Seve, Hakk Derdine Kıla Deva. Bizim için Hayır Dua , Kılanlara Selam Olsun..

Yorum Yap