İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Galaxy S10 Plus kamera özellikleri neler sunuyor?

Galaxy S10 Plus kamera özellikleri neler sunuyor?

featured

Samsung Galaxy S10 ailesinin en güçlü üyesi Galaxy S10 Plus, sahip olduğu donanımıyla dikkat çekiyor. Daha önce incelediğimiz ve uzun kullanım testini gerçekleştirdiğimiz Galaxy S10 Plus modelinde bu kez kamera özelliklerine yakından bakıyoruz. Galaxy S10 Plus kamera özellikleri ile kullanıcısına neler sunuyor?

Samsung aylar önce düzenlediği Unpacked etkinliği ile S10 ailesinin tüm üyelerini görücüye çıkarmıştı. Aradan geçen süre boyunca deneyimleme fırsatı bulduğumuz Galaxy S10 Plus kamera özellikleri ile de rakiplerine karşı sağlam bir duruş sergiliyor diyebiliriz.

Galaxy S10 Plus kamera özellikleri

S10 ailesinin en güçlü üyesi olan Galaxy S10 tabii ki kamera tarafında da oldukça başarılı işler çıkarıyor. Önünde iki arkada ise üç kameranın yer aldığı telefon, aldığı yazılım güncellemeleriyle de gücüne güç kattı diyebiliriz. Peki, Galaxy S10 Plus kamera özellikleri neler sunuyor? Telefonun kamera tarafında vaat ettiklerini bir araya getirdik.

İlk olarak teknik detaylardan başlayalım. Galaxy S10 Plus arkasında 12 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.5 – f /2.4 değişken diyafram değerine sahip olan geniş açılı bir ana kamera karşımıza çıkıyor. Bu kameraya 12 Megapiksel kamera çözünürlüğünde telefoto lens eşlik ediyor. 16 Megapiksellik üçüncü kamera ise f/2.2 diyagram değerine sahip bir ultra geniş açılı kamera olarak karşımıza çıkıyor. Ultra geniş açılı lensin 123 derecelik bir açıya sahip olduğunun altını çizelim. Telefonun telefoto lensi ise 2x optik zoom yapabiliyor. Ayrıca f/2.4 diyafram değerine sahip.

Ön kısma geldiğimizde bizi 10 Megapiksellik ana kamera ve 8 Megapiksellik derinlik algıyılayıcı kamera karşılıyor. Buradaki ana kameranın da f/1.9 diyafram değerine sahip olduğunu belirtelim.

Kameraların video tarafında da eli oldukça kuvvetli. Bir Galaxy S10 Plus sahibi telefonunun arka kamerasıyla 4K 60 FPS video kaydı yapabiliyor. Ayrıca Full HD çözünürlükte videolar çekebiliyor. Ön kamera ile ise 4K video kaydı yapabilmek mümkün.

Peki bu teknik detaylar günlük kullanımda Galaxy S10 Plus’ın nasıl bir kamera performansı vaat etmesini sağlıyor?

Galaxy S10 Plus ön kamerası neler yapıyor?

İlk olarak ön kamera ile başlayalım.

Galaxy S10 Plus ön kamerası aslında piyasadaki birçok telefonun arka kamerası kadar iddialı. Grup olarak çekilen selfie’lerde ya da ters ışıkta çekilen fotoğraflarda telefonun beklentilerin daha üstünde bir performans sergilediğini söylemek gerekiyor. 4K 30 FPS ve Full HD 30 FPS video kaydı yapabilen telefon, özellikle telefonuyla çok fazla video kaydı yapan kullanıcılar için ideal. Yalnızca arka kamerasıyla değil, ön kamerasıyla da 4K çekime olanak sağlayan Galaxy S10 Plus bu sayede kurgu tarafında işleri kolaylaştırıyor. Her iki kamerayı da kullanarak 4K 30 FPS videolar çekebiliyor olmak, telefonun video çekiminde ve kurgusunda kaliteden ödün vermemesini sağlıyor.

Hem yapay zeka hem de otomatik HDR özelliği telefonun ters ışıklarda bile başarılı fotoğraflar ortaya çıkarmasını sağlıyor. Galaxy S10 Plus ön kamerasında canlı odak özelliği de bulunuyor. Derinlik algılayıcı ile birlikte gelen bu özellik sayesinde portre fotoğraflarda da etkileyici sonuçlar ortaya çıkıyor.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Aşık Odur Hakk'ı Seve, Hakk Derdine Kıla Deva. Bizim için Hayır Dua , Kılanlara Selam Olsun..

Yorum Yap