1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Gamze Özçelik’den marketlere akın edenlere ders niteliğinde paylaşım

Gamze Özçelik’den marketlere akın edenlere ders niteliğinde paylaşım

gamze-ozcelik

Türk oyuncu ve sunucu olan, son zamanlarda Afrika’ya yaptığı muhteşem yardımlarla sık sık gündeme gelen Gamze Özçelik, dün gece Türkiye’de yaşananlarla alakalı da takdir toplayan bir hikaye paylaşımı yaptı.

İçişleri Bakanlığı dün akşam saatlerinde oldukça kritik bir karar almış, vatandaşların Cuma gecesi saat 24.00 itibariyle sokağa çıkmaları yasaklanmıştı. Bu haberi alan vatandaşlar ise, akın akın fırınlara, kuruyemişcilere ve açık olan marketlere akın etmişti.

Vatandaşların bu hal ve hareketlerine sosyal medyadan çok hızlı sürede tepki gelirken oyuncu Gamze Özçelik‘ten de takdir toplayan güzel bir story paylaşımı geldi.

“ÇAYIMIZ OLMADIĞI İÇİN DÜNKÜ ÇAYI YENİDEN DEMLEDİK”

Yıllarca ekranlarda yüzünü gördüğümüz, hafızalarımızda Arka Sokaklar’ın Zeynebi olarak yer eden güzel oyuncu, son senelerde kendisinin bizzat kurduğu yardım derneğine adamıştı.
Gamze Özçelik, vatandaşların sosyal mesafeyi hiçe sayarak, adeta saldırırcasına marketlere akın etmesi sonucunda, şu kelimelerle vatandaşlara tepkisini göstermiş oldu:

“Evimizde çay kalmadığında dünkü çayı yeniden demledik. Bu aklıma Afrika’nın çöllerinde, yer sofrasında bir sallama çay poşetini birkaç kişi paylaşmamızı getirdi. Korkmayalım. Yokluğu paylaşmamız bize insan olduğumuzu, aciziyetimizi ve birlik, beraberliği hatırlatır. O yüzdendir yolu hep özleyişim…” notunu düşerek vatandaşlara adeta ders niteliğinde bir paylaşımda bulunmuş oldu.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap