İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Google Duo Aile Modu Özelliği Yayınlandı

Google Duo Aile Modu Özelliği Yayınlandı

featured

Google Duo Aile Modu Özelliği Yayınlandı

 

Profesyonellerin tercihi Google Duo görüntülü konuşma uygulamasına aile modu özelliği eklendi. Koronavirüs sebebiyle sevdikleri ve akrabalarıyla görüşmek isteyenler için Google tarafından oldukça başarılı bir alternatif sunuluyor. Google Duo aile modu özelliğinin yanı sıra görüntülü konuşmaların daha eğlenceli hale getirecek yeniliklerin de sunulduğu görülmektedir.

Geçtiğimiz aya kadar kullanıcılar tarafından Google Duo görüntülü kalitesi sürekli olarak eleştirilmekteydi. Görüntü kalitesinin düşük olmasından dolayı ise Duo bir süredir ikinci, hatta üçüncü alternatif olarak görülmekteydi. Koronavirüsün dünya genelinde yayılması ve insanların evde kalmak zorunda olması sebebiyle Google Duo uygulamasının geliştirilmesine de ağırlık gösterildi. Google ekipleri tarafından getirilen güncellemeler neticesinde görüntü kalitesinde yaşanan problemler Nisan ayı itibariyle çözülmüş oldu.

iOS ve Android’in Yanı Sıra Tarayıcılar İçin Geliyor

Mevcut durumda Google Duo uygulaması hem Android hem de IOS işletim sistemini kullanan cihazlara indirilebiliyor. Önümüzdeki günlerde bu platformların yanı sıra Google Duo’nun tarayıcılar için de kullanıma sunulacağı açıklandı. Bununla birlikte bilgisayarlar üzerinden de insanlar çok rahat grup görüşmelerini görüntülü bir şekilde yapabilecekler.

2016 yılında ilk olarak kullanıma açılan servisin Google cephesinde bir süredir askıya alındığı ve yeterli ilginin gösterilmediği biliniyor. Kısa süre içerisinde salgının dünyayı derinden etkilemesiyle birlikte hem iş hem de sosyal hayatın gerektirdiği görüşmeler uzaktan görüntülü bir şekilde yapılmaya başlandı.

Google Duo uygulamasına öncelik veren şirketin pazardan daha büyük pay almak istediği dikkatlerden kaçmıyor. Hızlı bir şekilde getirilen geliştirmeler ve yenilikler de bu durumu açıkça kanıtlıyor.

Google Duo Aile Modu Eğlenceli Hale Geliyor

Google Duo uygulamasına aile modunun gelmesiyle birlikte kullanıcı sayısında hızlı bir artışın yaşanması bekleniyor. Google tarafından getirilen bir diğer yenilik ise son derece eğlenceli filtreler oldu. Şuan için sadece bire bir yapılan görüntülü konuşmalarda kullanılabilen filtrelerin, çıkartmaların önümüzdeki günlerde grup sohbetlerine de geleceği belirtiliyor.

Anneler gününe özel bir filtrenin de eklenmiş olması Google tarafından gündemin takip edilerek çalışmaların gerçekleştirildiği anlaşılmaktadır.

Uygulamada Aile Modu Nasıl Aktif Edilir?

Google Duo kullanıcılarının aile modunu aktif hale getirmeleri için uygulamanın güncel olup olmadığından emin olmaları gerekiyor. IOS veya Android uygulama marketine girildikten sonra uygulamalarım bölümüne girip güncellemesi gelen uygulamalar arasında Google Duo’nun olup olmadığını kontrol etmek yeterli olacaktır. Gerekli güncelleme yapıldıktan sonra Google Duo üzerinden grup konuşmaları yapılabiliyor.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Aşık Odur Hakk'ı Seve, Hakk Derdine Kıla Deva. Bizim için Hayır Dua , Kılanlara Selam Olsun..

Yorum Yap