İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Hızlı Tren Seferleri, 28 Mayıs’da Başlıyor

Hızlı Tren Seferleri, 28 Mayıs’da Başlıyor

Devlet Demiyollarında bayram sonu ile birlikte normalleşme dönemi başlayacak. Biletler ise HES kodu ile satın alacak.

YHT SEFERLERİ 28 MAYIS’TA BAŞLIYOR

Bakan Karaismailoğlu, “Normalleşme sürecinde yüksek hızlı trenler 28 Mayıs 2020 tarihinden itibaren Ankara-İstanbul, Ankara-Eskişehir, Ankara- Konya, Konya-İstanbul hatlarında günde toplam 16 sefer yapacak. 28 Mayıs’ta hatlardaki seferleri sosyal mesafe kurallarına ve izolasyona dikkat ederek başlatacağız.” dedi.

BİLETLER’DE HES KODU ZORUNLULUĞU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, normalleşme planı ile alakalı seyahatlarde, HES kodu ile güvenli yolculuk yapılacağını duyurmuş, açıklamasında ise “Bu kod kısa mesaj ile alınabilecek. Bu kod ile seyahatte en üst düzeyde güvenlik sağlanacak.” kelimelerine yer vermişti.

“İZİN BELGESİ ZORUNLU OLACAK”

YHT’lerde her vagonun arka koltuklarının seyahat sürecinde koronavirüs şüphesi duyulan yolcuların izole edilmesi için ayrılacağını söyleyen Karaismailoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 65 yaş üstüyle 20 yaş altı yaş grupları için ilgili makamlardan onaylı ‘Seyahat İzin Belgesi’ zorunlu olacak. Kontrol sırasında bu belgeyi ibraz edemeyenlerin seyahatleri iptal edilecek ve bilet ücretleri iade edilmeyecek. Yolcuların gara gelmelerinden trene binmelerine kadar ki süreçte de sosyal mesafeyi korumaları amacıyla ilgili personel tarafından denetlenmeleri sağlanacak.”

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Her İhanet Sevgiyle Başlar. Uludağ Üniversitesi : Gazetecilik

Yorum Yap