1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefonlar
  3. Huawei Mate 30 serisinin ilk adresi ortaya çıktı

Huawei Mate 30 serisinin ilk adresi ortaya çıktı

featured

Huawei Mate 30 serisi ile ilgili her geçen gün yeni bir bilgi ortaya çıkıyor. Yakın zamanda afişi ortaya çıkan telefon ailesinin önümüzdeki ay piyasaya sürülmesi bekleniyor. Son çıkan raporlar, telefonların lansman tarihi ve yeri hakkında bilgiler veriyor. Huawei Mate 30 nerede tanıtılacak ve Mate 30 lansman tarihi ne zaman?  gibi sorular da bu raporla birlikte yanıtlanıyor.

Huawei Mate 30 nerede tanıtılacak?

Huawei’ye yakın kaynaklardan sürekli olarak yeni model ailesiyle ilgili sızıntılar ortaya çıkıyor. Huawei Mate 30 serisinin 18 Eylül günü Münih‘te tanıtılacağı da bu sızıntılar arasında yerini aldı. Ancak, ABD hükümeti ile yaşanan sorunlar nedeniyle, tanıtılan telefonların ne zaman satışa çıkacak henüz belli değil.

Kaynaklar, Huawei’nin yeni amiral gemisi modellerinin ABD ticaret yasağı nedeniyle Google Play hizmet lisansı almayacağını söyledi. Bu yüzden şirketin yeni modelleri saf Android ve HarmonyOS ile tanıtacağı konuşuluyor.

Bir Huawei sözcüsü ise yaptığı açıklamada, ABD hükümeti izin verirse şirketin Android işletim sistemini ve ekosistemini kullanmaya devam edebileceklerinin altını çizdi. Sözcü aksi durumda Huawei’nin  kendi işletim sistemini ve ekosistemini oluşturmaya devam edeceğine de dikkat çekti.

Huawei bir yandan yeni Mate ailesinin lansmanına hazırlanırken, yeni modellerle ilgili Google cephesinden de bir açıklama geldi. Telefonların Android kullanamayacağını söyleyen Google’ın yayınladığı raporun detaylarına bakmak için aşağıdaki haberimize göz atabilirsiniz.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap