1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. İbrahim Tatlıses’in En Sevilen 8 Parçası

İbrahim Tatlıses’in En Sevilen 8 Parçası

Türk müzik tarihine imparator ünvanıyla adını yazdıran İbrahim Tatlıses’in onlarca müziği bulunmaktadır. Bugün ki LiSTEPLUS kategorimizde İmparator’un En Sevilen 8 Parçasını sizlere aktaracağız.

8- Yemin Ettim ;

Vur Gitsin Beni albümün bir parçası olan Yemin Ettim isimli şarkı listemizin sekizinci sırasında. 1991 senesinde piyasaya sürülen şarkı, İbrahim Tatlıses’in sevilen ve bilinen şarkılarından birisidir.

7-Yalan ;

İmparator’un en anlam yüklü şarkılarından birisi olan Yalan isimli parça, 1991 senesinde piyasaya sürülmüştür. Dünü ve Bugünü ile albümünde yer alan parça, İbrahim Tatlıses’in klasiklerindendir. Şarkı Youtube’de 5 milyon üzeri görüntülenme almıştır.

6-Yalnızım Dostlarım ;

Yine cana dokunan bir şarkı ile listemize devam ediyoruz. Yalnızım Dosltlarım şarkısı listemizin altıncı sırasında. 1985 senesinde piyasaya sürülen şarkı, Mavi Mavi albümünün vazgeçilmez bir şarkısıdır. Şarkı resmi olmayan bir kişi tarafından Youtube yüklenmiş ve 40.311.593 görüntüleme almıştır.

5- Yorgun ;

Her yaştan her kimseye hitap eden bir şarkıdır. İbrahim Tatlıses’in şah eserlerinden biridir bu şarkı. Listemizin beşinci sırası Yorgun şarkısının. Parçanın çıkış tarihi 1991’dir ve Dünü Ve Bugünü İle albümünün şarkısıdır. Şarkı Youtube’de 19.925.026 görüntüleme almıştır.

4- Mutlu Ol Yeter ;

1982 senesinde piyasa çıkan şarkı, İbrahim Tatlıses dahil bir çok kişi tarafından seslendirilmiştir. Fakat müziğiyle ses uyumuyla bu şarkının hakkını en iyi verenlerden biri İbrahim Tatlıses’dir. Mutlu Ol Yeter albümünün Mutlu Ol Yeter şarkısı listemizin dördüncü sırasında.

3- Yıkılmışım Ben ;

İmparator’un yine insanın damarlarında hissettiği bir parçası.. Dert çeken herkesin yarasına iyi gelen efsane şarkı, 1986 senesinde piyasaya sürülmüştür. Gülüm Benim – Gülümse Biraz albümünün efsane şarkısıdır. 10.819.439 görüntüleme ile Tatlıses’in en sevilen ve en çok dinlenilen şarkılarındandır.

2-Acı Gerçekler ;

Arabesk dünyasının en efsane şarkılarından birisi! İbrahim Tatlıses ses konusunda yine şov yaptığı, muhteşem tonuyla yorumladığı şarkı listemizin ikinci sırasında. 1980 senesinde müzik severlerin karşısına çıkan, Acı Gerçekler Gelme İstemem albümünde yer alan bir parçadır.

1- Bir Kulunu Çok Sevdim ;

Müziğiyle, sözleriyle adeta Liste’nin olmazsa olmazı. İmpator’un en sevilen, en dinlenilen ve en şaheser şarkılarından birisi olan Bir Kulunu Çok Sevdim şarkısı, listemizin birinci sırasında. 1982 senesinde piyasaya çıkan şarkı, Mutlu Ol Yeter albümünü eşsiz parçası.

Önerilen Yazı
Türk Dizileri’nin Hafızalara Kazınan 7 Kadın Karakteri
Yorum Yap

Yorum Yap