İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Depremzedelere Müjdeyi Verdi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Depremzedelere Müjdeyi Verdi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Elazığ’daki son bilgileri aktardı, durumu değerlendirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ’daki deprem sonrasında enkaz altında kalan 45 vatandaşın kurtarıldığını basınla paylaştı. Bakan Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Elazığ Valiliği’nde basın toplantısı düzenledi.

Deprem afeti nedeniyle 31 vatandaşın Elazığ’da, 4 vatandaşın Malatya’da yaşamını yitirdiğini aktaran Soylu, göçük altında kalan 45 vatandaşın kurtarıldığını açıkladı.

 678 artçı deprem meydana geldi

Bölgede 20’si 4 büyüklüğünün üzerinde 678 artçı depremin meydana geldiğine dikkati çeken Soylu, şöyle konuştu: “Artçı depremler devam ediyor. Enkaz kaldırma ve arama-kurtarma çalışmalarımız süratle devam ediyor. Şu anda Mustafa Paşa Mahallesi’ndeki son vatandaşımız da enkazın altından çıkartıldı. Arama-kurtarma faaliyeti bitti, tarama faaliyetlerimiz başladı. Sürsürü Mahallesi’nde de değerlendirmemize göre 6 vatandaşımız enkazın altında. Bizim ümidimiz var, inşallah 6 vatandaşımıza sağ salim ulaşmayı temenni ediyoruz. Çalışmalarımız da o noktada.”

Çocuklara psikolojik destek için çalışılıyor

Soylu, barınma, ısınma ve yiyecek temini gibi temel ihtiyaçların karşılanması yönündeki çalışmaların hızla sürdüğünü belirterek, şu bilgileri verdi:

“Bölgeye şu ana kadar 10 binin üzerinde çadır sevk ettik. 6 bin 455 çadırın kurulumunu Malatya ve Elazığ’da sağladık. Çadırların içerisine acil bir şekilde ısıtıcıları da gönderiyoruz. Vatandaşlarımızın yemeğini ve kalma yerlerinde temin etmeye çalışıyoruz. Elazığ ve Malatya’daki vatandaşlarımıza seslenmek isterim; artçı depremler devam ediyor. Spor salonlarımız, okullarımız, misafirhanelerimiz, taziye evlerimiz açık ve sıcak. Mahallelerde çadır kurmaya devam ediyoruz, devam edeceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap