1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. İçişleri Bakanlığı’ndan normalleşme ile alakalı genelge

İçişleri Bakanlığı’ndan normalleşme ile alakalı genelge

featured

Kabine toplantısından sonra alınan kararlar açıklanırken, açıklanan kararlarda, Piknik alanları, spor merkezleri, plajlar’da yer alıyordu.

İçişleri Bakanlığı ise normalleşme süreci ile alakalı bir genelgeyi 81 şehrin valiliklerine gönderdi.

Bakanlıktan yayınlanan genelgeye göre, lokanta, restoran, kafe, pastane, kahvehane, çay bahçesi, lokaller 1 Haziran tarihinden itibaren saat 22.00’ye kadar açık kalabilecek.

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge ile park, bahçe, piknik alanları, mesire yerleri, plajlar 1 Haziran’dan itibaren vatandaşların girişlerine açık olacak.

SAUNA, HAMAM, SPOR MERKEZLERİ…

Yüzme havuzu, kaplıca, hamam, sauna, SPA merkezleri vb. işletmeler, 1 Haziran’dan itibaren bakanlıklar tarafından belirlenen kurallar neticesinde saat 22.00’ye kadar, spor merkezleri/tesisler 24.00’e kadar hizmet vermeye başlayacak.

MANGAL YASAĞI DEVAM EDİYOR

Park/bahçe, rekreasyon, piknik alanları, mesire ve ören yerleri ile sahil bantlarında piknik, spor, yürüyüş, gezi, balık tutma vb. faaliyetlere (mangal yapmak hariç) 1 Haziran’da başlanacak.

CANLI MÜZİĞE SOSYAL MESAFE ŞARTI

Herkese açık istirahat ve eğlence yerlerinde ise doğrudan temasa sebep olacak bir etkinlik dans ve oyun amaçlı canlı müzik faaliyetleri gerçekleştirilemeyecek.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Nooldu.net Spor Müdürü. Başta spor olmak üzere tüm haberler..

Yorum Yap