1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. İkinci El Piyasasın’da En Çok Satılan Arabalar

İkinci El Piyasasın’da En Çok Satılan Arabalar

featured

Bugün ki LİSTEPLUS yazımızda geçtiğimiz sene en çok satılan ikinci el arabaları ele aldık. Geçtiğimiz LİSTEPLUS yazılarımızda Türkiye’de en çok satan 10 araba modeli!yazımızı ele almıştık.

Bugün ise 2019 yılında en çok satan ikinci el araba modellerini ele alacağız.

10- Ondan geriye başlayalım.. Onuncu sırada Japon teknolojisinin arabası olan Toyota var. Toyota-56 bin 514 adet satış rakamıyla oldukça yüksek bir rakam elde etmiş durumda.

9- Fransız otomobil markası olan Peugeot, listemizin dokuzuncu sırasında. 2019 yılında ikinci el piyasasında 74 bin 628 adet satış yaptı.
Peugeot, 1810 yılında el aletleri ile üretime başlamıştır, 1890 yılından bu yana da otomobil üreticisidir.


8- Hyundai : Güney Kore merkezli çok uluslu otomotiv firması Hyundai, 2019 yılında ikinci el piyasasında da oldukça etkiliydi. İkinci el piyasasında 78 bin 630 adet satıldı.

7- BWM : Dünya piyasasında harika bir yer eden Alman otomotiv firması BWM listemizin yedinci sırasında. 1916 yılında kurulan Alman, otomobil, motosiklet, motor ve bisiklet üreticisidir. BMW ayrıca, Mini ve Rolls-Royce, otomobil şirketlerinin sahibi olma özelliğine sahiptir. BWM geçen sene tam tamına 88 bin 534 adet satış yapmıştır.

6- Mercedes-Benz ; Bir diğer Alman otomobili olan Mercedes, listemizin altıncı sırasında. Şüphesiz enlerin başında gelen yılların firması geçen sene ülkemizde oldukça çok satılmış durumda. 1926 yılında Karl Benz’in şirketi Benz & Cie. ve Gottlieb Daimler’in şirketi Daimler Motoren Gesellschaft’in birleşmesi sonucu kurulmuş otomotiv markasıdır. Almanya`nın Stuttgart şehri`nde kurulmuştur.

5- Opel ; Alman otomotiv firması Opel listemizin beşinci sırasında. 2019 yılında sattığı rakam ise tam tamına 98 bin 159 adet.

4-Fiat; Fiat 1899 yılında Giovanni Agnelli Tarafından Torino’da kurulmuştur. İtalyan üreticisi olan Fiat bu sene ülkemizde 176 bin 775 tane satılmıştır.

3-Ford ; Henry Ford tarafından Highland Park, Michigan, ABD’de 16 Haziran 1903 tarihinde kuruldu. Şu anda merkezi Dearborn, Michigan’dadır. ABD’de üretilen dev otomotiv firması listemizin üçüncü sırasında.
Bu sene ülkemizde 177 bin 464 adet satılmıştır.

2-Volkswagen ; Dev Alman otomobil üretici Volkswagen listenin ikinci sırasında. 1937 yılında tek model halk tipi otomobil üretimi için Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi tarafından Alman Otomotiv Birliği’ne kurdurulan otomobil firmasıdır. Şirketin adı, Almanca’da halkın arabası anlamına gelmektedir.

1- Renault ; Fransız araç üreticisi. Otomobil, kamyon, traktör, tank, tren, uçak, motosiklet, bisiklet, otobüs gibi birçok farklı boyda araç üretmektedir.
2019 yılında ise memleketimizde tam tamına 240 bin 870 adet satış yapmıştır. Bu listede liderlik sırası Renalult’da..

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap