1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. İlayihatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’nu Kaybettik..

İlayihatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’nu Kaybettik..

featured

Koronavirüs (COVID-19) Tanısı Koyulan ilahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu Hoca  tedavi gördüğü Başakşehir Devlet Hastanesi’nde Hakk’ın huzuruna vardı..

ömer döngeloğlu

Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilahiyatçı-yazar Ömer Döngeloğlu’nun vefat etmesini öğrendikten sonra Döngeloğlu’nun oğlu ile telefonda görüştü ve taziyelerini iletti.

Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Attığı Tweet’te : “Bir Süredir Koronavirüs Tedavisi gören , Ömrünü İslam’ı Öğretmeye , anlatmaya adamış ilayihatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu ‘nun vefatını derin bir teessürle öğrendim. Değerli Hocamıza Allah’tan rahmet , ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ise Twitter üzerinden taziyesini şöyle paylaştı..

Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş…
Bugün vefat eden İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu hocamıza Allah’tan rahmet, sevenlerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

 

Twitter üzerinden taziye mesajını paylaşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş : “Bir süredir Kovid-19 tedavisi gören Diyanet Vakfı gönüllüsü, ilahiyat fakültesinden öğrencim Ömer Döngeloğlu hocamızın vefatını büyük bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Kıymetli hocamıza ve koronavirüsten vefat eden tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.” dedi.

 

Bakan Gül: İyi bilirdik, iyilerden olarak bilirdik

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Attığı Tweet’te, “İnna lillahi ve inna ileyhi raciûn. Ömer Döngeloğlu Hoca, tedavi gördüğü hastanede rahmet-i Rahman’a kavuşmuştur. İyi bilirdik, iyilerden bilirdik. Mekanı cennet olsun.” dedi.

 

Ömer Döngeloğlu kimdir?

Tokat’ta 1968 yılında doğan Döngeloğlu, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu idi.

Televizyonlarda yaptığı dini programlar ile tanınan ve bir çok insanı derinden etkileyerek anlatım yapan Döngeloğlu, 5 çocuk babasıydı.

Allah Rahmet Eylesin.

 

Önerilen Yazı
Ashâb-ı Kehf – Yedi Uyurlar Kimdir ?
Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Aşık Odur Hakk'ı Seve, Hakk Derdine Kıla Deva. Bizim için Hayır Dua , Kılanlara Selam Olsun..

Yorum Yap