1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. İngiltere’den Türkiye’ye övgüler

İngiltere’den Türkiye’ye övgüler

featured

Türkiye tüm Dünya’ya yardımlarını iletmeye devam ediyor. Koronavirüs süreci boyunca bir çok avrupa ülkesine yardım eli uzatan Türkiye, geçtiğimiz günlerde de İngiltereye koronavirüs yardımında bulunmuştu.

İngiltere’nin Avrupa’dan Yetkili ismi, Devlet Bakanı Wendy Morton Türkiye’ye övgülerle bahsederken, teşekkürlerini aktardı.

Wendy Morton kişisel Twitter hesabından gelen yardım fotoğraflarını paylaşarak, “Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya 250 bin kişisel koruyucu ekipman için teşekkürlerimi ifade etmek isterim.” notunu düştü.

14 TONLUK “CÖMERT” HEDİYE

Yardımların 14 ton olduğunun altını çizen Wendy Morton, “Bu cömert hediye, İngiltere ile Türkiye ilişkisinde ki dostluğun gücünü gösteriyor.” sözcüklerini dile getirdi.

OSMANLI’NIN İRLANDA’YA YARDIMINI HATIRLATTI

Türkiye’nin İngiltere’ye tıbbi yardım gönderiminde bulunması üzerine yazılı ve görsel basında oldukça konuşulurken, İngilizli vatandaşlarda sosyal medya hesaplarından Türkiye’ye teşekkür ettiler.

Sean McGrinder adlı bir Twitter kullanıcısı 1845 yılında İrlanda’da yaşanan Büyük Kıtlık felaketi zamanında Osmanlı’nın İrlandalılara yardım ettiğini vatandaşlara hatırlatarak, “Aynı şeyi kıtlık zamanı İrlandalılar için de yapmışlardı. Bravo Türkiye.” notuyla paylaşımını yaptı.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Nooldu.net Spor Müdürü. Başta spor olmak üzere tüm haberler..

Yorum Yap