İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. İnstagram aldığı şok kararı denemeye başladı!

İnstagram aldığı şok kararı denemeye başladı!

featured

Sosyal platformun zirvesi olan Insagram getireceği özellik ile bazı kullanıcıları sevindirip, bazı kullanıcıları üzmüştü. Insagramın beğenileri gizleme özelliğini duyurmuştu.

Instagram Beğenileri Gizliyor!

Instagramın bu özelliği getirmesinin esas sebebi, ticaret amaçlı sahte beğeni satışını engellemek. Sahte beğeni satışını oldukça etkileyecek olan karar, diğer ülkelerde uygulanmaya daha doğrusu denenmeye başlandı.

Şirket, Mayıs ayında Kanada’da da benzer bir deneme başlattı ve yeni test Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda, İtalya, Japonya ve Brezilya’da başladı.

Facebook Avustralya ve Yeni Zelanda politika direktörü Mia Garlick yaptığı açıklamada, “Bu testin bir yayının ne kadar beğenileceğinin baskısını kaldırmasını umduğumuzu sevdiğiniz şeyleri paylaşmaya odaklanabilirsiniz.” Dedi.

Amaç, kullanıcıların daha az yargılandığını hissetmeleri ve “bu değişikliğin insanların beğenilere daha az odaklanmasına ve daha çok hikayelerini anlatmaya odaklanmasına yardımcı olup olmayacağını” görmeleri olduğunu söyledi.

Instagram, testin işletmeler için ölçüm araçlarını etkilemeyeceğini söyledi. Kullanıcılar yine de tıklayarak başkalarının içeriğini beğenen kişilerin listesini görebilirler.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap