1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Instagram hesabı nasıl dondurulur ?
Trendlerdeki Yazı

Instagram hesabı nasıl dondurulur ?

Instagram_logo_FB

Merhabalar, bugün son yılların en popüler uygulaması olan Instagram’da hesabımızı geçici olarak kapatmayı sizlere aktaracağız.

Instagram hesabı nasıl dondurulur? Instagram’da hesabımızı nasıl geçici olarak kapatabiliriz ?

Instagram uygulamasını aktif kullanan kullanıcılar, bazen çeşitli sebepler dolayısıyla hesaplarını geçici olarak kapatmak istiyorlar.
Son gelen güncellemeler ile daha da keyifli bir hal alan Instagram hepimizin vazgeçilmezi olmuş durumda.

Kullanıcıların merak ettiği bir diğer soru ise, hesaplarını geçici olarak kapattıktan sonra verilerin tamamen silinip silinmediği. Instagram hesabınızı kapattığınızda hesabınızda ki veriler silinmez. Hesabınıza tekrardan giriş yaptığınızda hesabınız otomatik olarak açılmış olur aktifleşir.

Nadir görülen bir sorun olsa da, Instagram hesabınızı tekrardan aktif ettiğinizde bazı fotoğraflarınız veya videolarınız hemen geri gelmeye bilir. Fakat bu kalıcı bir sorun değildir. Bir süre sonra hesabınızı dondurmadan önceki tüm fotoğraflar ve takipçiler kendiliğinden geri gelecektir.

Hesabımı dondurdum, sonra bir sebep ile geri açtım tekrar dondurmak mümkün mü ?
Bu soruyu soracak olursanız, bu elbette mümkün. Fakat dondurma işleminden sonra hesabınızı açtığınızda, 7 gün süre beklemeniz gerekecektir. 7 gün sonunda hesabınızı tekrardan dondurabilirsiniz.

Instagram Hesabı Geçici Olarak Kapatma, Instagram Hesabı Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapıyoruz, sonrasında profil kısmına geliyoruz, sonrasında ise sağ üst tarafta bulunan üç çizgiye tıklıyoruz, en altta ki ayarlar kısmına giriyoruz, buradan ise yardım bölümüne giriyoruz, yardımdan ise yardım merkezine giriyoruz.
Tarayıcımız bizi Instagram’ın yardım bölümüne yönlendiriyor.
Burada ki maddelerden ‘hesabınızı yönetme’ maddesine tıklıyorsunuz,
Bunun ardından ise ‘hesabınızı silme’ maddesine tıklıyorsunuz.
Daha sonra ise ‘hesabını geçici olarak kapat’ maddesine giriyoruz, oradan Instagram’ı açıyoruz, fakat uygulamadan değil, tarayıcımızdan Instagram’a giriş yapıyoruz.
Sonrasında ise ‘profili düzenle’ bölümüne giriyoruz ve en altta ‘Hesabımı Geçici Olarak Kapat’ bölümüne giriş yapıyorsunuz, ondan sonra ki aşama ise hesabınızı neden geçici olarak kapatıyorsunuz sorusunu cevaplamak ve güvenlikten kaynaklı şifrenizi girmeniz olacaktır.
Şifrenizi de girdikten sonra, alta bulunan mavi ikonlu ‘hesabı geçici olarak kapat’ bölümüne tıkladığınızda hesabınız geçici olarak kapatılacaktır.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere hesabınızı tekrardan açmak isterseniz, hesabınıza giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap