İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Saglik
  3. İnternete Düşen Anne Sütüne Dikkat! Dini ve Hijyenik Yönden Çok Tehlikeli..

İnternete Düşen Anne Sütüne Dikkat! Dini ve Hijyenik Yönden Çok Tehlikeli..

featured

Son zamanlar tüm alışverişimizi internet üzerinden gerçekleştiriyoruz. Bilindiği üzere anne sütü yeni doğan bebeklerin mutlak ama mutlak tüketmesi gereken bir şey. Özellikle ilk 6 ay hiçbir dış gıda verilmeden sadece anne sütü verilmeli.

Fakat bu durum her ne kadar sıkça önerilse, herkes teşvik etse de bu durumu yerine getiremeyenler oluyor. Buda anne sütünün internete düşmesine yol açtı.
Sütü bol olan kişiler sütünü satmayı tercih ediyorlar. Elbette satan olduğu gibi alıp çocuğuna veren de oluyor.

Bu durum yayıldıktan sonra uzmanlar konuyla alakalı açıklamalarda bulundu. Anne sütü elbette çocuğun gelişimi ve sağlığı için çok faydalıdır. Fakat kendi annesinin yada sağlığından emin olduğumuz bir kişinin sütü. Bu tarz anne sütleri faydadan çok çocuğunuza zarar verebilir. Çünkü annenin sağlık durumunu bilmediğimiz için çocuğumuz annenin rahatsızlığı kapabilir, sütün nasıl korunduğu bilinemediği için hijyen durumu bakımından süt mikrop kapabilir. Bu durumlarda taze yeni doğan bağışıklığı zayıf çocuğun kısa sürede hastalanmasına sebep olabilir.

DİNİ KONUDAN BÜYÜK TEHLİKE! 
Sağlık ve hijyen konusunda uzmanların uyarısını dinledik. Şimdi ise esas tehlike olan ‘süt kardeş’ konusuna değinelim. Aldığımız sütü çocuğumuza verdiğimizde, o annenin çocuğuyla sütü içen çocuk süt kardeş olmuş oluyor.
Sütü aldığımız kişi ile bir daha aranızda bir ilişki olmuyor. Yani ticaretinizi yaptıktan sonra süt anneyle ilişkiniz bitiyor. Yada hiç haberiniz olmadan direk süt alıyorsunuz, çocuğunuzun kimin sütünü içtiği belli değil.
Gün oldu çocuğunuz büyüdü, sizin çocuğunuz ile sütünü veren annenin çocuğu karşılaştı, birbirlerini çok sevdi ve evlenme kararı aldı.
Bu durumda sakınca ve tehlike başlamış oluyor.. Çünkü dinimizde nasıl öz kardeşler evlenemiyor ise, süt kardeşler içinde aynı şey geçerlidir.
”Süt kardeş ile evlenmek caiz değildir. Çocukken bir defa da olsa emdiği kadın süt annesi olacağı için, onun çocukları süt emen çocuğa haram olur.”
Bu durumdan da anlıyoruz ki bu konu hem sağlık bakımından, hemde dini açıdan oldukça tehlikelidir.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap