İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. İOS 14 İle iPad’lara Hesap Makinesi Uygulaması Gelecek Mi ?

İOS 14 İle iPad’lara Hesap Makinesi Uygulaması Gelecek Mi ?

DF12137

İPhone, Apple Watch ve MacBook serilerinin ortak bir özelliği nedir? Doğru! Hepsi daha sıfırdan bir hesap makinesi uygulaması ile kullanıcıların karşısına çıkarlar!

Fakat.. bir sır bilmek ister misin? Bilenler bilir, bilmeyenler ise bu haberi duyduğunda şok olabilir, Apple’nin ürettiği tablet modellerinde İOS’un hesap makinesi olmadığını biliyor muydunuz ?

iPad kullanıcıları ise hesap işleri için ayrıca bir uygulama indirirler.

PEKİ NEDEN ?

Apple ilginç bir şekilde ürettiği tablet modellerine 10 senedir hesap makinesi uygulaması koymuyordu. Bunun sebebi sorulduğunda ise, bunun nedenini, iPad’lerin ekran boyutlarının hesap makinesi uygulaması için uyumsuz olması olarak dile getirmişlerdi.

Son günlerde çıkmaya hazırlanan İOS 14 ile artık iPad’lara da hesap makinesi özelliğinin gelmesini bekleyen kullanıcılar vardı.

Dünün WWDC açılış konuşmasında çok sayıda harika, yeni iPad özelliği açıklandı. Bu açılış konuşmasında, daha iyi uygulamalar, kompakt bildirimler, gelişmiş arama, metin kutularına yazmak için Apple Pencil’ı kullanma ve çok daha fazlasını içeriyordu.

Ama, hala yerel bir iPad Hesap Makinesi duyurusu şirket tarafından açıklanmadı.

İlk iPad on yıl önce piyasaya çıktı. Yerli bir Hesap Makinesi olmadan on yıldır bu şekilde devam ediyor. Şirket ise sanırım bir on yıl daha hesap makinesiz bir şekilde iPad üretimine devam edecek.

iPad kullanıcıların yapacağı tek şey, iPadOS 15’i beklemek ve sabır etmek.

Önerilen Yazı

En İyi Apple telefonu hangisi ? İşte En İyi 10 iPhone Modeli

Yorum Yap

Yorum Yap