1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefonlar
  3. İphone 12 Modelleri Bugün Satışa Çıkıyor!

İphone 12 Modelleri Bugün Satışa Çıkıyor!

EFlfSj8XoAYeE0_-e1580189989981

Apple yeni amiral gemisi iPhone 12 modeli bugün piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor.. Apple’nin yeni amiral gemisi iPhone 12’yi gelin biraz daha tanıyalım..

İphone 12 Modelleri

İphone 12 Modelleri Bugün Satışa Çıkıyor!

iPhone 12 ile ilgili söylentiler aslında bu yılın başlarında çoktan başlamıştı. Güvenilir Apple iPhone 12 modellerinde 5.4 6.1 inç ve 6.7 inç OLED ekranlar kullanılacağını belirtti. Bu ekranların çentikli olup olmayacağı konusunda bilgi paylaşmadı. Ancak ben Gesgin adında bir tasarımcı telefonların çentiksiz olacağını ve kameraların ekranın üzerinde bulunan ince çerçeveler içerisinde yerleştirileceğini aktardı.

Ayrıca iPhone 12 modellerinin yeniden tasarlanmış metal çerçevelere sahip olacağı ve yuvarlak köşeli çerçeveli düz ve kare şeklindeki metal çerçeveli kullanacağı söyleniyor. Bu tasarım iPhone 4 modeline oldukça benziyor. Samsung ve Huawei başta olmak üzere birçok akıllı telefon üreticisinin 5G destekli telefon satışa çıkardığını düşünürsek Apple’ın Bu konuda bir hayli geç kaldığını söyleyebiliriz.

Şirket gelecek yıl piyasaya çıkaracağı 3 yeni iPhone 12 modelinde de 5G desteği sunarak diğer rakipleri ile rekabet edecek ayrıca Apple intelin modem birimini satın almasına rağmen iPhone 12 modellerinde kuantumun 5G modellerini kullanacak.
Apple’ın kendi modellerini üretebilmesi için biraz daha süreye ihtiyacı olduğunu biliyor. Apple yeni bir iPhone tanıtacağız zaman genellikle error kapasitesinden hiç bahsetmiyor. Örneğin iPhone 11 serisinde 6 GB RAM kullanılacağı iddia edilmiş ancak telefonlardan atıldıktan sonra 4 GB RAM de satışa çıktıkları anlaşılmıştı. Fakat yeni raporda iPhone’un 12 serisinde 6 GB RAM kullanılacağı iddia ediliyor. Bu da telefonların performansının biraz daha artacağını anlamına geliyor.

İphone 3D algılama kameraları kullanabilir ;

Günümüzde satışa çıkan amiral gemisi modellere baktığınızda Apple’ın Ram konusunda biraz geriden geldiğini söyleyebiliriz. iPhone 11 Pro ve Pro Max modellerinde 3 arka kamera kullanan Apple özellikle tasarım konusunda oldukça eleştirilmişti. Şirket hem iPhone 12 Pro hem de iPhone 12 Pro Max modellerinde yüksek performanslı 5G bağlantısı için 3D algılama kameraları kullanabilir.

Bu da hem fotoğraf kalitesinin artmasını hem de tasarım olarak telefonların daha şık durmasın sağlayabilir. Bildiğiniz gibi
Apple iPhone modellerinde kendi ürettiği işlemcileri kullanıyor.
iPhone 11 serisinde kullanılan a13 işlemcileri birçok testten oldukça iyi sonuçlar almayı başarmıştı. Şu anda yine a14 işlemcileri üzerinde gelecek yıl tanıtılacak. iPhone 12 modellerinde bu işlemcileri kullanacak Apple’ın iPhone 12 serisini yine Ekim ayında tanıtması bekleniyor.
Fakat şirket diğer üreticilerin 5G telefonlar ile rekabet edebilmek için bu tarihi biraz öne çekebilir. Ayrıca Gelecek yıl Şubat ayında daha ucuz bir iPhone modelinin tanıtılacağını da hatırlatalım.
Bu yıl piyasaya çıkan 5G destekli telefonların oldukça pahalı satıldığını söyleyebiliriz. iPhone 12 serisinde de 5G modeller kullanılacağını düşünürsek bu durum telefonların fiyatlarını biraz daha arttırabilir. Ayrıca 5G desteğinin yaylı ısının dağılımı nedeniyle iPhone 12 modellerinde daha büyük bir anakartın kullanacağı söyleniyor.

Bu durum anakart maliyetinin %35 artmasına neden olacak gibi telefonların fiyatını da arttırabilir iPhone 11 in 699 dolardan satışa çıktığını düşünürsek iPhone 12 modelleri bundan çok daha pahalı fiyatlara karşımıza çıkabilir.

ÖNERİLEN YAZI : En İyi Apple telefonu hangisi ? İşte En İyi 10 iPhone Modeli

Yorum Yap

Yorum Yap