İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. iPhone SE Özellikler ve Türkiye Fiyatı! En Ucuz İphone

iPhone SE Özellikler ve Türkiye Fiyatı! En Ucuz İphone

İphoneSE2

Uzun süredir beklenilen iPhone SE geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. İsim konusunda bi aralar iPhone 9 ismiyle de geleceği tartışılan iPhoe SE 2, tanıtıldı, işte tüm özellikler ve Türkiye fiyatı.

iPhone SE 2’nin Türkiye fiyatı dahil her şey belli oldu.

Bu yazımızda sizlere tüm detayları ile bilgileri aktarmaya çalışacağız..

Sizlere telefondan bahsederken öncelikle tasarımdan söz edeceğim. Tasarım Belki de iPhone 8 den beklediğimiz bir tasarımda evet öyle de oldu. Tasarım olarak iPhone 8’e benziyor ancak gördüğünüz gibi arkası cam kenarları alüminyum bir tasarım bizleri karşıladı.

SE2
SE2

Bu tasarım güzel durmuş gibi duruyor fakat bu biraz öznel bir konu yorumlarınıza aşağıya bekliyor olacağım. Ekran tarafına bakalım, telefonun ne kadar büyük olduğuna bakmak gerekirse ekran tarafında 4.7 hiç büyüklüğünde LCD ekran bizleri karşılıyor ve 1334 d750 çözünürlüğe sahip bir ekrana sahip.

iPhone SE 2 nispeten uygun fiyatlı bir iPhone. Kullanıcılar aslında şirketten geniş açılı kamera bekliyordu fakat geniş açılı kamera bu telefonda olmayacak, telefonda ise tek bir kamera bizleri karşılıyor. 12 megapiksel çözünürlüğünde ev 1.8 diyaframa sahip ois destekli bir kamera. Aslında onların yani iPhone onarım mantığına benzer bir sistemle çalışıyor, yapay zekayı kullanarak arkaya derinlik efekti verebiliyor pozunu çok net bir şekilde size sunabiliyor.

İphoneSE2
İphoneSE2

Ve 6 farklı Port efektini biz kullanıcılara sunabiliyor. Baktığınız zaman yeni nesil Smart HDR destekleyen bu kamerada kullanıcı memnuniyeti kazanacak gibi duruyor.

Şimdi gelelim biraz daha farklı detayları telefon 1 metre suda 30 dakika boyunca kalabiliyor. Yani demek oluyor ki telefon su geçirmiyor, o konuda herhangi bir sıkıntı yok.

Telefon 13 saat boyunca Video izleme imkanı sunuyor. Batarya kısmı biraz iPhone 8‘e benziyor, tahmini olarak aynı güce sahipler.
Telefonu rengine bakmak gerekirse, siyah, beyaz ve kırmızı ile renkler karşımıza çıkartılmış.

Benim favorim kesinlikle kırmızı ve beyaz. 

Apple’ın en üst düzey teknolojilerinden dediği bir teknoloji bu telefonda fiyatta çok da ucuz meblalar beklemek çokta fazla doğru olmazdı.

Şimdi fiyat kısmına gelelim 64GB 128GB ve 256GB üç farklı depolama alanı var. Bu üç farklı depolama alanı 3 farklı fiyata sahip.

Bu fiyatlandırmada 64 GB’lık Model 5299 TL , 128GB Model 5749 TL , 256gb Model SE 2 ise 6599 TL olarak karşımıza çıkmakta.

Elbette Amerika’da bu SE2 model telefon daha ucuz, fakat ülkemizin ekonomik durumda ki sıkıntısı ve koronavirüs sebebiyle fırlayan dolar neticesinde ülkemizde en fazla bu kadar uygun olabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : En İyi Apple telefonu hangisi ? İşte En İyi 10 iPhone Modeli

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap