İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dünya
  3. Irak’tan Eylemlere Yönelik Açıklama Geldi!

Irak’tan Eylemlere Yönelik Açıklama Geldi!

featured

Ülkede uzun süredir devam eden eylemlere yönelik açıklama yapıldı. Irak İç İşleri bakanlığı,  ‘yüksek teyakkuz durumuna’ son verildiğini duyurdu.

Yapılan Açıklamada, kararın, güvenlik konusunda ilerleme kaydedilmesi sonucu alındığı aktarıldı.

Irak’taki olaylar’da Noolmuştu ?

Irak’ta olayların sebebi olarak bir kaç sebep öne sürülüyordu.  İşsizlik, yolsuzluk ve kamu hizmeti yetersizliğini başta olmak üzere bir çok olay protesto edilmişti. 1 Ekim’de başlayan gösterilerde şu ana kadar 300’ün üzerinde kişi hayatını kaybetti, 15 binden fazla kişi yaralandı.

Başta Irak’ın başkenti Bağdat olmak üzere orta ve güney kesimlerdeki şehirlerde devam eden gösteriler sırasında İran’ın ülkedeki nüfuzuna yönelik tepkiler de dile getirilmeye devam ediliyor.

Hükümetin açıkladığı reform paketleriyle ikna edilemeyen halk ve göstericiler, güvenlik güçlerine protestolarda şiddet kullanılması talimatı vermekle suçladıkları Başbakan Adil Abdulmehdi ve yolsuzluk iddiaları gerekçesiyle hükümetin istifasını istiyor.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Sağlık Meslek Lisesi / 17 Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar. (Hadis-i Şerif)

Yorum Yap