1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. İstanbul Seçiminde Son Viraj

İstanbul Seçiminde Son Viraj

featured

Belki de tarihin en karmaşık seçimine gidecek İstanbul halkı. Çaldılar iddiaları, fetö iddiaları, biz kazandık siz böylesiniz gibi ne iddialar ne iddialar..

Bir yanda eski başbakan ve eski meclis başkanı Binali Yıldırım, diğer yanda ise Ekrem İmamoğlu..

Bu yazıda iki adaya da eşit ve adaletli şekilde bakıp, en iyi şekilde sizlere aktaracağız.

Ak Parti tarafından bakacak olursak : Ak Parti koyduğu adayla Binali Yıldırım’dan daha başarılı bir aday koyamazdı belki. Ama 31 Mart seçimlerinde koyduğu başarılı adayla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığını kaybetti.

Yapılan itirazlar sonucunda YSK usulsüzlük olduğunu öne sürerek seçimin tekrarlanmasına karar verdi. Evet gelelim yapılan kampanyalara ve izlenen politakalara..

Binali Yıldırım konuştuğu söylemlerle, samimiyetiyle gerçekten başarılı bir yol izlemişdir bize göre. Binali Bey, gerek rakibine olan saygısı gerek hizmet vaatleri ile bizce İstanbul’un en iddialı adaylarından biriydi.

Peki, neden kaybetti sorusuna girerek şöyle bi giriş yapalım, Çaldılar vs konularına girmeden bizce AK PARTi hükümeti İstanbul’u cepte gördü. Karşı tarafın daha azimli ve istikrarlı yol alması seçimin İmamoğlu tarafına yakınlaşmasının en büyük sebeplerinden birisidir.

Gelelim birazda Millet İttifakı cephesine.. Ekrem İmamoğlu seçimden önce yaptığı çalışmalar neticesinde pazar pazar, semt semt gezerek oy istedi ve İstanbulluda İmamoğluna gereken ilgiyi sandıkta gösterdi.

Şimdi geçmiş geçmişte kaldı diyoruz ve şuan gündeme gelenler ile yazımıza devam ediyoruz..

Ak Parti aleyhinde anket şirketleri kırmızı ışık yakarken Chp aleyhine ise yeşil ışık yakıyor. Çoğu şirket Ekrem İmamoğlunu önde gösteriyor.
Dün ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan meydanlara inerek halktan Binali Yıldırım için oy istedi ve bügünde gittiği duraklar vardı.

Peki Ak Parti cephesinde yanlış giden şey nedir?

Bize kalırsa AKP hükümeti kendi ayağını kendi doladı ve dolamacı halen sıkılaştırıyor. Örneğin bugün yapılan konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet İttifakının adayı için Mısır’ın Darbeci Lideri Sisi benzetmesinde bulundu. Bu bizce halk için son derece yanlış bir şey.

Her ne olursa olsun, karşınızda ki rakibi darbeci bir adamın ismiyle anmak son derece yanlış bir şeydir. Örneğin bu Chp tarafından zaten son derece tepkiyle karşılanmasından dolayı, kararsız olan seçmenin de kararında büyük rol oynar.

Zaten halkın büyük bir kısmı yükselen fiyatlardan doların kötü gidişatından dolayı sıkkınken birde böyle galyana gelebilecek cümleler kurulması nabızı iyi arttırken, İmamoğlunu ise öne çıkarmaktan başka bir işe yaramaz.

Şimdi İse İmamoğluna gelelim..

Millet İttifakının adayı Ekrem İmamoğlu, katıldığı Babala Tv programında söylediği kelimeleri söylemedim şeklinde nakletmesinden halktan bir tepki görmüş durumunda.
Ondan sonra.. Valiye protokolde hakaret etmesi ise gündemden düşmeyen uzun zaman gündemde kalan bir haberdi. Dedi veya demedi, bu hakaretle gündemde kalmanız sizin açınızdan bir hayli hoş olmayan durumdur.

Şehrin en yetkili bireyine hakaret suçuyla gündeme gelmek oldukça hoşnut olmayan bir durumdur. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz..

İmamoğlu proje bakımından Binali Yıldırım’a göre biraz daha vasat konumunda. Yıllardır İstanbula yapılan yatırımlar konusunda zaten pek bişey denmesine gerek kalmayan Yıldırım, üstüne motorsikletlilere ücretsiz köprü geçişleri ile güzel projeyle motorsikletçilerin gönlünü almış durumunda.

İmamoğlu ise akbil konusunda ki geldiği kısa sürede bunu yaparak halkın takdirini almıştı.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Aşık Odur Hakk'ı Seve, Hakk Derdine Kıla Deva. Bizim için Hayır Dua , Kılanlara Selam Olsun..

Yorum Yap