1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. Jennifer Lopez Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 5 Şey

Jennifer Lopez Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 5 Şey

Jennifer Lopez, Amerikalı şarkıcı, moda tasarımcısı, hayırsever, iş kadını, dansçı ve yapımcı. 

Dünya’da oldukça yankı uyandıran Amerikalı Şarkıcı hakkında bugün bilinmeyen 5 maddeyi sizlerle paylaşacağız.

Öncelikle Jennifer hakkında biraz bilgi verelim. Jennifer Lopez Temmuz 1969’da New York’un bir mahallesi olan Bronx’ta doğmuştur. Amerikalı aktrist, latin pop müzik şarkıcısı, moda tasarımcısı ve dansçıdır.
Jennifer’in Porto Riko soyundan olması onun şov dünyasına girmesini kolaylaştırmıştı. Nedeni ise o dönemlerde Ricky Martin ve Enrique Iglesias’ın öncülük ettiği ve 90’ların sonlarına doğru başlayan Latin Pop müzik dalgası tüm dünyayı etkisi altına almıştı. Jennifer Lopez Latin müziğin kadın öncüsü olup Latin müziğin patlama yapmasını sağlamıştır.

Jennifer Lopez’in en çok izlenen video kaç milyardır sizce ?

Jennifer Lopez’in – On The Floor ft. Pitbull şarkısı tam tamına 1.457.119.741 görüntüleme almıştır ve bu Jennifer’in en çok tıklanan videosudur.

YouTube’de ise 12 milyon abonesi bulunmaktadır. Ayrıca Instagram’da 105 milyon takipçisi bulunmaktadır.
Gelelim listemize.. Jennifer Lopez Hakkında Muhtemelen Bilmediğimiz 5 Bilgi..

5- Hayatının Dönüm Noktası ‘Amerikan Müzik Ödülleri gecesinde dans etmek’ 

Jennifer Lopez kendisine hayatınızın dönüm noktası nedir sorusuna,  “Amerikan Müzik Ödülleri gecesinde dans etmek” diye cevap vermiştir. Kendisinin dönüm noktasının bu olduğunu ifade etmektedir. 

4- Google’nin elbisesi sayesinde görsel arama başlatması ; 

Jennifer Lopez’in 2000 Grammy Ödülleri gecesinde giydiği bu yeşil şifon Versace elbise, sonradan binlerce kez Google’da aratıldı.

O kadar çok aratıldı ki Google’da sadece metin değil, görsel de aratılabilmesinin yolunu açtı.

Google Yönetim Kurulu Başkanı Eric Schmidt açıklamasında şöyle demişti:

“O zamanlar gördüğümüz en popüler arama sorgusu Jennifer Lopez’in yeşil elbisesiydi. Ancak kullanıcılara tam olarak istediklerini vermenin kesin bir yolu yoktu. Jennifer o elbiseyi giydi ve Google Resim Araması doğdu. Ondan önce yalnızca metin aratılabiliyordu.”

3- Parfümden Servet Kazandı ; 

Jennifer Lopez 2002 yılında parfüm işine girdi ve ilk kokusu ‘Glow by JLo’yu piyasaya sürdü. 40 milyondan fazla satılan parfüm sayesinde Jennifer Lopez inanılmaz bir satış patlaması yaptı.
Glow by JLo, 2002’nin en çok kar ettiren 10 parfümünden biri oldu. Jennifer o günden sonra 17 parfüm daha çıkardı ve gerçek bir ‘parfüm imparatorluğu’kurdu diyebiliriz.
Şu ana kadar bütün dünyada 2 milyar dolarlık parfüm satışı yapmış durumda.

2- Annesi’nin Büyük Bir Kumarbaz Olması ! 

Ünlü güzel şarkıcı Jennifer Lopez bir zamanlar çıktığı bir TV programında, annesinin tam bir kumarbaz olduğunu söyleyerek, Atlantic City’de kumar oynarken jackpot’u kırdığını anlatmıştı. Bir başka seferde de 2.4 milyon dolar kazanmış!
Gerçekten şaşırtıcı değil mi ?

1- Geldik birinci sıraya, bu hem şaşırtıcı hemde takdir edilesi bir hareket! Jennifer’i bu konuda tüm Dünya’da takdir ediyor hayranları da..
Jennifer Asla Alkol Kullanmıyor ! 

Jennifer Lopez kesinlikle alkol kullanmıyor. 46 yaşını göstermiyor oluşunu da alkolden bağımsız yaşantısına borçlu olduğunu düşünüyor:

“Alkol cildi mahvediyor. Kadeh kaldırıldığı zamanlarda herkes ‘Su ile kadeh kaldıramazsın’ demeye başlıyor bana. Bu yüzden ben de alkol dolu bir bardakla kadeh kaldırıyorum ve bir yudum alıp bırakıyorum.”

Bu hareketi sadece Jennifer yapmıyor, Kim Kardashian’Da Jennifer gibi alkol kullanmayan dünyaca ünlü magazin yıldızı.. İkisinin de kötü alışkanlıklardan uzak durması gayet güzel takdir edilesi bir hareket..
Hem de onlara özenen, onları seven milyonlar varken..

Bir LİSTEPLUS’un daha sonuna geldik.. 

Yorum Yap

Yorum Yap