İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Kabine toplantısında gündem normalleşme

Kabine toplantısında gündem normalleşme

Kabine toplantısında gündem normalleşme

Koronavirüs sebebiyle uzunca zamandır eğitimden, turizme, turizmden üretime gibi bir çok alanda faaliyetlere ara verilmişti.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi pazartesi günü Başkan Erdoğan önderliğinde toplanacak. Gündemde ki en önemli husus normalleşme takvimi.

4 aşamadan oluşacak olan plan, toplum sağlığını riske atmadan tedbirlerin kademeli gevşetilmesini içeriğinde barındırıyor. Plana göre, bu ay hazırlık aşaması olarak hazırlandı.

Ramazan Bayramı ile de planın ikinci aşamasına geçilecek. Eğitim, ulaşım ve turizm başta olmak üzere bazı alanlarda yavaş yavaş adımlar atıalcak.

Eğitim 1 Haziran’da kademeli olarak başlayacak

Okullara verilen ara 31 Mayıs’da sona erecek. Okullar eğer aksi bir durum olmaz ise 1 Haziran’da kademeli olarak başlayacak. Liselere Giriş Sınavı LGS’nin de planlandığı gibi 7 Haziran’da yapılması umut ediliyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, hafta başında yapılacak Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın LGS sınavı ile alakalı açıklama yapacağını dile getirmişti.

Turizm mekanlarının faaliyetlerine başlaması bekleniyor

Bu dönemde şehirler arası ulaşımın açılması ve iç turizmi hedefleyecek şekilde turizm mekanlarının faaliyetlerine tedbirli bir şekilde başlaması hedefleniyor.

İkinci aşamada salgınla mücadelede aksi bir durum yaşanmazsa üçüncü aşamaya geçilecek. Eylül ayı ile başlayacak bu dönemde eğitim alanındaki adımların devamı gelecek. Okullar yeni bir dönem ile açılacak. Koronavirüs aşısına yönelik çalışmalar da hız kazanacak.

Peki tamamen ne zaman kurtulacağız ?

Gelecek yılın başından itibaren de dördüncü ve son aşama devreye girecek. Bu dönemde salgın tam anlamıyla bitirildiğinde hayat normal tarzına geri dönecek.

 

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Nooldu.net Spor Müdürü. Başta spor olmak üzere tüm haberler..

Yorum Yap