1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Kadir Şeker’in Kovid-19 testi pozitif çıktı!

Kadir Şeker’in Kovid-19 testi pozitif çıktı!

kadir-seker

İkamet ettiği Konya’da sevgilisi tarafından dövülen bir kadını kurtarmak için katil olan Kadir Şeker’in içeride cezası devam ediyordu.

Koronavirüs şüphesiyle hastahaneye kaldırılan Şeker’in, Kovid-19 testi pozitif çıktı.

19 YILA KADAR YARGILANACAK

Soruşturma sonunda ise Kadir Şeker hakkında, ‘isteyerek adam öldürme’ kabahatinden iddia belgesi tertip etti.

İddia Belgesinde, suçlamanın müebbet hapis cezası istemiyle yapılması, verilecek cezanın ise tahrik indirimiyle 12 seneden 18 seneye kadar olması arz edildi. Ayrıca ‘Yasak Bıçaklar ve Öteki Aletlerle Alakalı Kabahatler ve Cezaları’ kapsamında 6 aydan 1 seneye kadar mapus cezası verilmesi istendi.

İddianameyi kabul eden 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, ilk duruşma için 29 Nisan’ı belirledi.

Bugün sabah saatlerinde Kovid-19 sebebiyle hastahaneye götürülen Kadir Şeker, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne koronavirüs testine tabi tutuldu. Şeker’in korona testi pozitif çıktı.

“CEZAEVİNDE POZİTİF BİR KİŞİYLE TEMASTA BULUNDU”

Şeker’in ağabeyi Fatih Hidayet Şeker, ”Kardeşim Kadir, bugün sabah saatlerinde koronavirüs şüphesiyle Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Test yapılacakmış. Cezaevinde pozitif bir kişi ile temasta bulunduğu için şüphe üzerine test yapılmak için hastaneye gönderildi. Kardeşimin can güvenliğinin olduğu bir durumda tutuklu olarak yargılanmasının doğru olmadığını düşünüyoruz.” dedi.

TUTUKLULUĞU DEVAM EDECEK

Mahkeme heyeti ise ellerinde bulunan delilleri göz önüne alarak, Kadir Şeker’in tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı 24 Haziran’a erteledi.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap