İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Katar ile 7 anlaşma sağlandı

Katar ile 7 anlaşma sağlandı

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Al Sani’nin arasında yapılan görüşmeler sonucunda Türkiye ile Katar arasında 7 anlaşmaya imza atıldı.

HANGİ ANLAŞMAYA KİM KATILDI

​Türkiye Cumhuriyeti ve Katar Devleti Arasında Yüksek Stratejik Komite 5. Toplantısı Ortak Bildirisi’ne, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani imza attı.

Türkiye Merkez Bankası ile Katar Merkez Bankası arasında “Türk Lirası-Katar Riyali İkili Para Swap Düzenlemesine ilişkin Değişiklik Anlaşması”, Türkiye Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal ve Katar Merkez Bankası Başkanı Şeyh Abdullah bin Suud Al Sani tarafından imzalandı.

İki ülke hükümetleri arasında “Şehircilik Alanında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı”nı”, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Katar Belediye ve Çevre Bakanı Abdullah bin Abdülaziz Al Subaie imzaladı.

İki ülke hükümetleri arasında “Sanayi ve Teknolojik İşbirliği Anlaşması”na, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank ile Katar Ticaret ve Sanayi Bakanı Ali Bin Ahmet Al-Kuvari imza koydu. TSE ile Katar Bayındırlık İdaresi (ASHGHAL) arasında “Standardizasyon ve Uygunluk Değerlendirme Alanında İşbirliği için Mutabakat Zaptı”, TSE Başkanı Adem Şahin ile ASHGHAL Başkanı Saad Al Muhannedi tarafından imzalandı.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap