1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. Kemal Sunal’ın Şener Şenle oynadığı 7 Efsane Film!

Kemal Sunal’ın Şener Şenle oynadığı 7 Efsane Film!

featured

Kemal Sunal’ın Şener Şen ile oynadığı aklımızda en çok kazınan 7 filmi sizlere aktarıyoruz.

1-Listemizin birinci sırasında bir eski zamanı anlatan film yer alıyor!
Tosun Paşa!

Film, birbirine düşman iki ailenin arasındaki mücadeleyi anlatır. Tellioğulları ve Seferoğulları, Yeşil Vadi’ye sahip olabilmek için mücadele eder. Daver Bey’in kızı Leyla’nın ortaya çıkmasıyla mücadeleye yeni bir konu eklenir. İki aile de Leyla’yı gelin olarak almak ister. Herkes Tosun Paşa’dan korkmaktadır. Bu durumu kullanmak isteyen Tellioğulları, Şaban’ı Tosun Paşa kılığına sokar. Bir süre sonra gerçek Tosun Paşa’nın ortaya çıkması her şeyi altüst edecektir.

2- Davaro : Davaro bu listemizin ikinci sırasında yer almaktadır.

Film, iki aile arasındaki kan davasını konu edinir. Davaro ve Hıyarto aileleri arasındaki kan davası iki yüz yıldır sürmektedir. Yıllardır Almanya’da çalışan Memo, Cano ile evlenmek için başlık parasını toplayınca köye döner. Düğünün yapıldığı sırada Memo’nun babasını öldüren Sülo cezaevinden çıkar. Töreler gereği Memo’nun Sülo’yu öldürmesi gerekmektedir. Cano ile evlenmek isteyen Memo, Sülo’nun teklif ettiği oyunu kabul eder. Fakat işler planladıkları gibi gitmeyecektir.

3- Listemizin üçüncü sırasında Kibar Feyzo yer almaktadır.

Feyzo askerden döndükten sonra Gülo’ya talip olur. Köyde Gülo’ya başka talipler olduğu için babası başlık parasını artırmaya koyar. Ve on bin peşin, on bin senet karşılığı Gülo, Feyzo’nun üstünde kalır. Feyzo borcunu ödemek için kente gidip çalışmaya başlar. Şehirde öğrendikleri ile Ağasının başına bela olur..

4-Çopçüler Kralı : Listenin dördüncü sırasında Çöpçüler Kralı yer almaktadır.

Film, bir mahallede çöpçülük yapan saf bir delikanlının hikayesini anlatır. Apti bir mahallede çöpçülük yapmaktadır. Aynı mahallede bazı evlere temizliğe giden Hacer’e aşıktır. Elindeki yetkiyle mahalle üzerinde baskı uygulayan zabıta memuru Şakir de Hacer’i sevmektedir. Ancak Şakir bu durumu annesine bir türlü söyleyemez. Şakir’e kızan Hacer, ailesine Apti ile evlenmek istediğini söyleyince ikili sözlenir. Hacer’in Apti ile evleneceğini öğrenen Şakir ise, Apti’ye baskı uygulamaya başlar. Şakir de Hacer’i ailesinden ister. Kızlarının iki talibi olduğunu öğrenen Hacer’in ailesi ise durumdan istifade etmeye çalışacaktır.

5- Listemizin beşinci sırasında efsanevi kadrosuyla Şaban Oğlu Şaban var !

Askerde her türlü sakarlığı, beceriksizliği yapan ve kumandanı Hüsamettin’i sürekli kızdıran, deyim yerindeyse sürekli burnundan getiren Şaban, askerlikten sonra arkadaşı Ramazan ile çalgıcılık yapar. Çalgıcılık yaptıkları dönemde aynı yerde Kanto yapan Nigar’a aşık olurlar. Bunun akabinde hiç beklenmedik bir şekilde komiser Hüsamettin ve tüm teşkilatının peşinde olup da yakalayamadıkları Kadırgalı Eşref’i yakalarlar. Onların bu başarısı üstüne Nazır Paşa onları gizli polis yapar. Bu arada Nazır Paşa’nın evinde kız kardeşinin elması çalınır. Şaban ve Ramazan elması bulmak için Nazır Paşa’nın konağında araştırma yapmaya başlarlar.

6- Gülyabani desek? Hepimizin aklına gelmiştir kesin..
Süt Kardeşler listemizin altıncı sırasında..

Filmde, Osmanlı zamanında bahriye eri olan Ramazan ve Şaban’ın maceraları anlatılır. Şaban bir gün sütannesi Melek’ten kendisini İstanbul’a davet eden bir mektup alır. Melek, konağa gelen Ramazan’ı sütoğlu Şaban zanneder. Ağabeyi Hüsamettin’den çekinen Melek, Ramazan’ın damadı olduğunu söyler. Evdeki yanlış anlaşılmalar devam ederken, ev halkı geceleri Gulyabani görmeye başlar. Gulyabani korkusuyla ev halkı daha da yakınlaşır. Tam da bu sırada gerçek damat çıkagelir.

7- Vee sona geldik.. Listenin son sırasında Hababam Sınıfı Tatilde var..
Hababam serilerinin çoğunda aslında Şener Şen ve Kemal Sunal ikilisini görmek mümkün lakin bu seride çok daha yakınlar!

Okul müdürü daha fazla para kazanmak için Çamlıca Lisesi’ne yeni gelen kız öğrencileri kabul eder. Bu 4 kız, Hababam Sınıfı’na gönderilir. Ancak, kısa zamanda Hababam Sınıfı’nın haylazlıklarına uyum sağlayan kızlar, erkeklere karşı bir savaş başlatır. Sürekli erkeklerin tuzaklarına düşen kızlar, başlarına geleceklerini önceden öğrenebilmek için erkekler arasında bir ajan aramaya başlar. Bu ajan tabii ki İnek Şaban’dır. Okuldan kaçmak için izcilik bahanesiyle Body Ekrem’i kandıran öğrenciler, maç dönüşü karşılarında Mahmut Hoca’yı bulur. Mahmut Hoca’nın cezası ise öğrencilerin bir izcilik kampına gitmesidir. 

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap