1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. Keşke Bitmese Diyeceğiniz 5 Mükemmel Kitap

Keşke Bitmese Diyeceğiniz 5 Mükemmel Kitap

reading books

Bugün sizlere elinizden düşürmeden okuyacağınız, belki de tek oturuşta bitireceğiniz kitap önerilerinde bulunacağım.

Oldukça kaliteli olan, okudukça insana bir şeyler katan bu kitapları okuduğunuz zaman eminim sizde beğeneceksiniz.

5 – Atları Bağlayın Geceyi Burada Geçireceğiz :

Melisa Kesmez tarafından yazılan kitap, 2014 senesinde okur severler için piyasaya sürülmüştür. 140 küsür sayfalık olan kitap, oldukça akıcı bir ilerleme durumuna sahiptir. Kitap içerisinde Melisa Kesmez’in kısa kısa öyküleri de bulunmaktadır. Melisa Kesmez’in harika bir üslübü ile yazılan kitap, ufak cümleler ile insanın içine işleyen türden..

4- Çocukluğun Soğuk Geceleri :

Tezer Özlü’nün kaleme aldığı ilk romanı, yaşamın yalnızca başlangıcını oluşturmakla kalmayan, sürekli dönülen, belki de hiç çıkılamayan çocukluğu okur severlere adeta yaşatıyor. 1980 senesinde yayınlanan kitap, Tezer Özlü’nün ilk kitabı olmakla beraber bir yandan da üslüp olarak da oldukça akıcı bir kitaptır.

3- Kırmızı Saçlı Kadın :

Orhan Pamuk’un 2016 yılında yayınladığı romandır. Kitap’da bir yanda sizi merak ettiren ögeler yer alırken, diğer yanda ise, hem akıcılık hemde ağır bir dil kullanılmamış olması, kitabı daha da güzel yapan unsurlar arasında. Ayrıca kitap okuyanları son ana kadar merak ettiren bir türde yazılmıştır. Kitap akıcılık konusunda da okur severler tarafından tam not almıştır. Neredeyse bir günde bitirilebilecek bir tarzdadır.

2- Uçurtma Avcısı :

 

Afganistan doğumlu Amerikalı yazar Halit Hüseyni’nin ilk romanıdır. 2003 yılında yayınlanan kitap okur severler tarafından oldukça beğenilmiştir. Kitap esasen bir dostluğu ele alırken, Hasan ve Emir’in dostluğu aktarılıyor. Ve bu dostlardan birinin ihanetini ele alan muhteşem bir kitap. Okuyan çoğu kişi kitapta ağladığını dile getiriyor. Akıcı ve güzel bir anlatımı olan kitap, listemizin ikinci sırasında.

1- Çizgili Pijamalı Çocuk :

Çizgili Pijamadaki Çocuk, İrlandalı romancı John Boyne’nin 2006 Holokost yazmış olduğu bir romandır. 5 Ocak 2006 tarihinde basılmış ve yayınlanmıştır. Kitap bir çocuk kitabı olarak geçse bile bence mutlaka okunması gereken bir kitaptır. Kitabı okuyanlar, kitap okuma alışkanlığı olmayan insanların bile okurken keyif alacağını söylüyorlar..

Kitabın konusuna birazcık girecek olur isek, kitapta, 2.Dünya savaşı sırasında yaşanan iki çocuğun hikayesini anlatmaktadır. Kitabın bu kadar güzel ve okunabilir olması, dünyayı mahveden savaşlara, çocukların gözünden bakılmasıdır diyebiliriz. Başta hikayesi olmak üzere akıcılığı ile de kitap gerçekten okunması gereken bir kitapdır.

Önerilen Yazı

Yetişkinlerin de Okumaktan Zevk Alacağı 5 Çocuk Kitabı

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap