İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Saglik
  3. Kilo Verme Hedefini Önce Beyninizde Başlatın!

Kilo Verme Hedefini Önce Beyninizde Başlatın!

kilo-vermek-beyinde-başlıyor

Kilo sıkıntısı çekenlerin en büyük hedefi kuşkusuz kilo vermektir. Fakat maalesef kilo vermek isteyen 100 kişiden en az 50’si istedikleri kiloyu bir türlü veremezler.

Genellikle halk arasında pazartesi diyete başlıyorum muhabbeti sıklıkla anılır ve artık bir klişe haline gelmiştir. Buradan da anlıyoruz ki halkımızında bir diğer sıkıntısı kilo vermek isteyip kilo verememek.

Diyetisyenler, televizyon programları, mobil uygulamalar ve daha nicesi.. Hepsi aslında sizlere faydalı olabilir, ancak ilk iş tıpki sigarada olduğu gibi işi beyninizde bitirmek.

Onlarca kilo verme yöntemleri arasında kilo veremiyorsanız, bunun sebebini çok uzakta aramaya gerek yok. Yabancı sağlık sitelerinden yapılan araştırmaya göre, yeme alışkanlıklarımız ile beynimiz, hatta stres düzeyimiz arasında çok önemli bir ilişki varmış. Dolayısıyla kilo vermek istiyorsak öncelikle duygusal beynimizin durumunu bilmemizin ve onu eğitmemizin önemli olduğunu bizlere aktarıyorlar.

Ne kadar sağlıklı bir duygusal yapıya sahip olursak, kilo vermemizin ve hatta daha da zoru olan “o kiloyu korumanın” çok daha kolay olduğunu bir çok örneklerle ortaya çıkarmışlar.

Önerilen Yazı
Doğal Yollarla Zayıflamanın 10 Yolu!
Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Sağlık Meslek Lisesi / 17 Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar. (Hadis-i Şerif)

Yorum Yap