İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Moda
  3. Kırmızı Renk Elbise’nin Üzerine Hangi Renk Şal Takmalıyım?

Kırmızı Renk Elbise’nin Üzerine Hangi Renk Şal Takmalıyım?

featured

Eğer ki tesettürlü bir kombin yapmayı planlıyorsunuz, öncelikle elbise veya tunik sonrasında vazgeçilmez olan şal veya eşarp bakmaya başlamış olmalısınız. Kırmızı renk bir şal veya eşarp tercihinde bulunacaksanız, ten renginizi göz önünde bulundurmanız gerekecektir.

Ten Rengime Göre Renk Seçimi ;

Kombin yaparken, Ten renginize uygun, doğru renk tonunu tercih edin..

Açık tenli ve renkli gözlü hanımlara çok parlak olmayan kırmızı tonlarını, tavsiye ediyoruz. Özellikle eşarp ya da üst giyim tercihinizde bu tonu kullanabilirsiniz.

Esmer veya buğday tenli hanımlar ise, kırmızının parlak tonlarını kullanabilir. Kumral hanımlarımızın tercih edeceği kırmızı ise daha naturel ve yumuşak kırmızı tonlarıdır.

Kırmızı renk elbisenin, tuniğin veya kazağın üzerine olmazsa olmaz renklerimizden birisi kesinlikle siyahtır.
Siyah kırmızının üzerine yakışan uyum sağlayan en net renklerden birisidir. Eğer ki tercihiniz koyu renk üzeri olacak ise, kesinlikle siyah renk şal modeli tercih etmelisiniz.

Kombini nasıl ayarlayacağınız size bağlıdır, fakat eğer ki tercihiniz kazak yada tunik olacak ise, giyeceğiniz pantolon yada eteğin rengi siyah olması, şal kombini konusunda da kolayca tercih yapmanıza yardımcı olacaktır.
Eğer ki bu şekilde kombinlerseniz, şalınızın rengi siyah renk olması harika bir kombin yapmanıza neden olacaktır. Eğer ki tercihiniz açık renkten olacak ise, tercih edilecek bir çok renk vardır.
Kırmızı renk, mavi ve sarı ile mükemmel uyum sağlamaktadır. Kırmızı elbisenin üzerine mavi renk şal harika kombin sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Görselde de gördüğümüz üzere bu iki renk kombinlendiğinde oldukça şık duruyor.
Mavi ile Kırmızı ters renkler gibi gözükse de kombin konusunda bazen zıt renkleri de tercih etmelisiniz.
Kırmızı ile Sarı Renk Kombin ;
Sarı Kırmızı renk zaten bizlere pek uzak renkler değil. Ülkemizin bir çok spor takımı renkleri bu iki renkten oluşmaktadır.
Sarı Kırmızı renk kombinin de ise kırmızı elbisenin üzerine sarı şal, sarı pantolon kırmızı tunik ve kırmızı şal gibi kombinleri tercih edebilirsiniz.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Sağlık Meslek Lisesi / 17 Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar. (Hadis-i Şerif)

Yorum Yap