1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Komandolar El-Bab’a uğurlandı

Komandolar El-Bab’a uğurlandı

‘Korkutlar’ adı verilen Jandarma Komando Özel Harekat Tabur Komutanlığı’nda görev yapan 210 komando, Fırat Kalkanı Harekatıyla birlikte terörleri temizlenmiş Suriye’nin El-Bab şehrine gitmek için yola koyuldu.

Osmaniye Jandarma Komando Özel Harekat Tabur Komutanlığı Kışlası’nda görevli ‘Korkutlar’ diye bilinen 210 komandoya, uğurlama için tören yapıldı.

Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden arındırılan Suriye’nin El-Bab şehrine doğru yola çıkan komandoların törenine Vali Erdinç Yılmaz, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral İbrahim Koyuer, İl Jandarma Komutanı Albay Zafer Tombul, kent protokolü, komandolar, komandoların aileleri ve vatandaşlar icabet etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Enver-ül Hamit Camii İmamı Yunus Önat, Kur’an-ı Kerim okudu.

“SİZLER, ÜLKENİN BEKASINI SAĞLAMAK İÇİN GÖREVLENDİRİLDİNİZ”

Albay Zafer Tombul, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin geçmişte Kore’de, Kıbrıs’ta, Bosna Hersek’te, Kosova’da, Irak’ta, Somali’de, Afganistan’da ve Libya’da olduğu gibi şu anda da Suriye’de tüm güvenlik güçleriyle barışı sağlamaya devam ettiğini belirtti.

Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlere Allah’tan rahmet ve gazilere şifa dileyen Tombul, “Sınırlarımızda yaşadığımız bu sıkıntılı süreçte, birlikte tutunduğumuz sürece Allah’ın izniyle bu ülkenin sırtını yere getirebilecek hiçbir güç yoktur. Gerekirse şehadet şerbetini aslanlar gibi içeriz. Suriye’de iç savaştan doğan boşluktan faydalanan terör örgütleri ve iş birlikçileri, sınır güvenliğimiz için tehlike oluşturmakta, aynı zamanda bulundukları topraklarda kardeşlerimize zulmetmektedirler. Komandolarımız, sizler bu zulmü önlemek ve ülkenin bekasını sağlamak için görevlendirildiniz.” dedi.

DUALARLA KURBANLAR KESİLDİ

Daha sonra kürsüye çıkan Jandarma Yüzbaşı Faruk Özdemir, Komando Andı’nı okudu, dualarla kurbanlar kesildi.

Törenin ardından 210 komando, Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden arındırılan El-Bab’a yolcu edindi.

Aileleriyle sarılıp vedalaşan komandolar, duygusal anlar yaşadı.

Yorum Yap

Yorum Yap