1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Konya’da Ailesi Katledilen Kadın Adalet Arıyor!

Konya’da Ailesi Katledilen Kadın Adalet Arıyor!

Konya’nın Çumra ilçesinde meydana gelen olay, duyanları adeta şaşkına çevirdi.

Çardakta köpeklerinin ölmesinden ötürü, Zengin ve Fırat aileleri arasında çıkan kanlı bıçaklı kavgada, Fırat ailesinden iki kişi hayatını kaybetti.

Mehmet Zengin(54) ile aynı adı taşıyan oğlu Mehmet Zengin (18) Fırat ailesinin evini sopalarla ve bıçaklarla basarak ailenin 24 yaşında ki oğlu Furkan Fırat’ı ve ailenin babası 58 yaşında ki Erol Fırat’ı bıçaklayarak öldürdüler. Baba Erol Fırat olay yerinde hayatını kaybederken, Furkan Fırat ise ambulansla hastaneye kaldırılırken, yolda yaşam mücadelesini kaybetti.

Zengin ailesinin oğlunun yapılan soruşturmalar neticesinde “kasten adam öldürme” suçundan çıkarıldığı mahkemede tutuklandığı aktarıldı.

Fakat Zengin ailesinin babası Mehmet Zengin’in adli kontrol kararıyla serbest bırakılması, Fırat ailesi hayretler içerisinde bıraktı.

Olaylara bizzat şahit olan Hatice Fırat ise, olayı şu şekilde anlattı.

“Zengin ailesi Çumra’ya taşınalı yaklaşık 1.5 ay oldu. Onlarla hiçbir tanışlığımız olmadı. Zengin ailesi ile olay gününe kadar herhangi bir olay, tartışma yaşanmadı. Olay günü Orucumuzu evladımla ve eşimle bebaber açtık. Bizim çardağımızı bekleyen 3 tane köpeğimiz bulunur. 3’ü de bağlı durur. Kimseye bir zararları olmamıştır şu güne kadar. Saat 23.00 sularıydı. Dışarıdan bizim köpeğimizin sesi geliyordu. Oğlum arka tarafa gidip göz attı, 2 dakika sonra eve tekrar gelerek, ‘Bizim koyunu köpekler parçalıyor’ dedi. Baktığımızda 5-6 tane köpek bizim köpeğimizi boğuyordu. Evden tüfeği aldılar ve babasıyla 2’si dışarı çıktı. Ben de arkalarından çıktım. Eşim köpekleri ayırmaya çalıştı ama ayıramadı. Eşim, oğluma ayrılmaları için ‘Havaya 2-3 el sık’ dedi. Oğlum da havaya doğru sıktı. Eğer suçsa bizim suçumuz bu, sonra o köpekler dağıldılar. Bizim köpeğimiz ölür, dediler. Eşim orada kaldı, biz oğlumla eve doğru geldik.”

“Zengin ailesinin oğlunun kendi oğlunu ard arda bıçakladığını dile getirdi” ;

“Baktığımda oğlum, bu sefer benim karşı tarafıma gelmiş. Oğul Mehmet, oğlumu öyle bir bıçaklıyordu ki 7-8 sefer bıçak darbesi saydım. Oğlumu kesintisiz bıçaklıyordu. Oğluma doğru koştuğumda oğul Mehmet, oğlumu artık bıçaklamaktan vazgeçmişti. Eşime baktığımda, eşimin ağzından kanlar gelmiş, yerde uzanıyordu. Bu sefer tekerrür etmeden onun yanına doğru koştum. Gözlerine baktım, ağzına baktım ki can vermiş.”

BİR KÖPEK YÜZÜNDE 2 CAN GİTMEZ, ADALET İSTİYORUM!

Nasıl serbets bırakıldıklarını bir türlü anlamayan, Hatice Fırat adalet istediğini ve bir köpek yüzünden bunların yaşanmaması gerektiğini, bunun kasten bir cinayet olduğunu söyledi.

Benim yavrum öldürülürken, o çocuğun da annesi olaylara şahit olmuştu. Bu adamlar cezalarını elbet çekecek. Kimsenin evi bu kadar basit bir şekilde gelip basılamaz. Ben senin köpeğini vursam bile, bir köpek yüzünden 2 can gitmez. Ayrıca zaten ölen benim köpeğim. Biz sadece havaya ateş ettik. Maksat köpek falan değil. Onların amacı bizi korkutup, oradan gitmemizi sağlamaktı. İnşallah eşimin ve oğlumun kanları yerde kalmayacak.

“Baba Mehmet Zengin’i daha benim ifademi almadan nasıl serbest bırakırlar? Benim eşim ve çocuğumun kimseye bir zararları bulunmazdı. Ama onlar tüm ailesini alıp, ellerinde tüfek ve bıçaklarla evimizi bastılar. Benim bağlı köpeğimin üzerine gelip, köpeklerini saldılar. Amaçları o topraklarda kimseyi yaşatmamaktı. Bütün araziyi kendilerine istiyorlardı. Onların asıl derdi, buydu. Bu kesinlikle sıradan bir kavga meselesi değil. Bu önceden planlanmış bir cinayettir. Ben adalet istiyorum. Benim kocamı öldüren baba Mehmet Zengin’di. Babası, eşimi öldürdü; onun emrilye de oğlu da oğlumu öldürdü. Benim oğlum da 27 tane bıçak darbesi vardı. Oğlum yerde yatarken karşı tarafın oğlu Zengin, oğlumun karnına bıçak darbeleri vuruyordu. Öyle bir vuruyordu ki vahşi misin sen diyorum hatırladıkça? İnşallah bu dünyada adalet yerini bulacak.” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap