İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Saglik
  3. Koronavirüs’de Eklem Ağrısı Şikayetine Dikkat!

Koronavirüs’de Eklem Ağrısı Şikayetine Dikkat!

korona-virusunun-yeni-belirtisi-

Çin’in Vuhan kentinden tüm Dünya’ya yayılan ve ülkemizde de etkisini uzun zamandır gösteren koronavirüs, ülkemizde ve Dünya’da halen can almaya devam ediyor. 

Türkiye’nin koronavirüs ile mücadelesi devam ederken, nadir görülen bir belirtiyi daha hatırlamakta fayda var.

Uzmanlardan aktarılan bilgilere göre virüs insanın üzerinde ilk günlerde ki gibi sadece ateş ve öksürük üzerinden belirti göstermiyor. Yani kendinizde Kovid-19 şüphesi duyuyorsanız, ateşim ve öksürük şikayetim yok diyerek kendinizi güvende sanmayın.

Koronavirüs’ün halen en yaygın belirtilileri ateş ve öksürük olsa da, ölümcül virüs başka belirtilerle de sizleri uyarabilir.

EKLEM AĞRILARINA DİKKAT! 

koronavirüs-eklem-ağrısı-yapar-mı
koronavirüs-eklem-ağrısı-yapar-mı

Koronavirüs eklem ağrısı yapar mı?

Eğer kendinizde normal zamanda görmediğiniz eklem ağrılarını görmeye başlarsanız, en kısa sürede maskeniz ile bir sağlık kuruluşuna veya 112’ye başvurmalısınız. Eklem ağrıları (el, kol, sırt, ayaklar) gibi vücudun çeşitli yerlerinde ağrı vererek meydana gelen ağrılardır.

Geceleri uykudan uyandıracak şiddette bile seyir gösteren eklem ağrılarını asla hafife alarak sıradan bir ağrı sanmayın.

HALSİZLİĞE DE DİKKAT! 

Koronavirüs halsizlik yapar mı ?

Koronavirüsün bir diğer nadir görülen belirtisi ise halsizlik. Tıpkı diğer hastalıkları gibi vücudunuzda halsizlik hissederseniz ve kendinizde Kovid-19 şüphesi görüyorsanız asla beklemeden tanı koydurmaya özen gösterin.

Tıpkı grip, nezle gibi vücutta ufak belirtiler gösteren ölümcül virüse karşı erken tanı ve erken tedavi oldukça önemli bir mücadele yoludur.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Sağlık Meslek Lisesi / 17 Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar. (Hadis-i Şerif)

Yorum Yap