İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Koronavirüs’ü yenen 2 kişinin Ten rengi değişti…

Koronavirüs’ü yenen 2 kişinin Ten rengi değişti…

featured

Nooldu ? Bir son dakika haberine göre, Çin’in Wuhan kentinde corona virüse (Covid-19) yakalanan ve 2 ay kadar bir süre tedavi altına alınan ardından da virüsü yenen iki doktorun cildi renk değiştirdi. Akıllardaki soru ise Koronavirüs Ten rengini mi değiştiriyor ?

Dünya’yı derinden etkileyen , Hayat şartlarını zorlayan koronavirüs ( Covid-19 ) salgının da insanı hayrete ve dehşete düşüren inanılmaz detaylar ortaya çıkıyor..

Koronavirüs’ün ortaya çıktığı Çin’in Wuhan Kentinde , koronavirüs’lü hastalar ile ilgilenen ve iyi etmek için çabalayan Kardiyolog Dr. Yi Fan ve Ürolog Dr. Hu Weifeng korona belasına yakalanmıştı. 2 ay boyunca hastalıkla mücadele eden 2’li sonunda virüsü yenmeyi başardı ama bir süre sonra ciltlerinde büyük değişim gördüler..

VİRÜS SONRASI TEN RENKLERİ DEĞİŞTİ

Talihsiz İki hekimin 18 Ocak’ta Kovid-19’a tutulduğu ve iki ay süren yoğun rehabilitasyonun ardından iyileştiği belirtilirken, Kardiyolog Dr. Yi Fan ve Ürolog Dr. Hu Weifeng’in ​daha sonra deri renklerinin değiştiği gözlemlendi. Çinli uzmanlar iki hekimdeki deri rengi metamorfozunu virüsün karaciğere zarar vermesine bağlıyor.

 

“BU SADECE BİR SOLUNUM YOLU HASTALIĞI DEĞİL”

Ürolog Dr. Li Shusheng da hekimlerin cildinde oluşan bu bozulmanın zaman geçtikçe normal hallerine dönmesini beklendiklerini belirtirken Diğer yandan bilim insanları, koronavirüsü atlatan hastaların hayati organlarında ciddi hasarların ortaya çıkabileceğini ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu’nun (PTSD) baş gösterebileceğini belirtti. Yale Üniversitesi’nden Kardiyolog Dr. Harlan Krumholz ise “Koronavirüs (Covid-19) sadece bir solunum yolu hastalığı değildir. Bu lanet hastalık, kalbi, karaciğeri, böbrekleri, beyni, endokrin sistemini ve kan sistemini etkileyebilir” ifadelerini dile getirdi.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Aşık Odur Hakk'ı Seve, Hakk Derdine Kıla Deva. Bizim için Hayır Dua , Kılanlara Selam Olsun..

Yorum Yap