1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Kudüs’ün Kaderi Ne Zaman Değişecek?

Kudüs’ün Kaderi Ne Zaman Değişecek?

Kudüs'ün Kaderi Ne Zaman Değişecek?

Senelerdir Mescid-i Aksa ve Kudüs’e yapılan zulümler bir türlü dinmezken, özellikle Ramazan Ayı içerisinde her sene sıklıkla tekrar edilen saldırılar, bu senede maalesef ki tekrar etti.

İsrail polis ve askeri güçleri tarafından Mescid-i Aksa çevresine düzenlenen alçakça saldırılar ne yazık ki bu senede tekrar etti.

NELER OLDU?

Kadir Gecesi Arefesi’nde başlayan şiddetli çatışmalar, 2 gün süreyle devam etti.

İsrail işgali altındaki Doğu Kudüs’te sabah namazını Mescid-i Aksa’da kılan binlerce Filistinli, aşırı sağcı Yahudilerin baskınını önlemek için nöbet tuttukları sırada İsrail güçlerinin saldırısına uğradı.

Gerçekleşen zulüm elbette bunun ile sınırlı kalmadı, İsrail güçleri müslümanlara saldırmaya devam etti.

Kudüs’ün Kaderi Ne Zaman Değişecek?

BİZLERİ MESCİD-İ AKSA UYANDIRMAYACAKSA BAŞKA NE UYANDIRACAK ?

“Müslümanların sadece kendileri bir şeyler yapabilir Mescid-i Aksa’ya sahip çıkmak için. İslam dünyası bugün birlik olsa, İslam İş birliği Teşkilatı bildiri yayınlamak dışında ortak bir görüş ortaya koyamayacaksa ne manası var ? Mısır, Ürdün, BAE, bütün İsrail’de elçiliği bulunan ülkeler elçilerini geri çağırırsa, İsrail üzerinde etkisi olacak ülkeler devreye girerse ortaya bir tepki çıkabilir. Birlik olunca bu yapılabilir fakat bunları beklemek şu an çok zor durumda. Onların hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı var. Mescid-i Aksa İslam ülkelerini uyandırmayacaksa başka ne uyandıracak? Gerçekten kendimize soruyoruz bu sualleri?

Kudüs’ün Kaderi Ne Zaman Değişecek?

İstanbul’umuz kadar nüfusu olmayan İsrail, ortalama 2 milyar müslümanın yaşadığı bu dünyada katillere, ırkçı siyonistlere gereken cevabı veremiyorsa, gerçekten gücün ve sözü geçenin kimse çoğunluk olduğundan bahsetmesin. Açık söylemek gerekir ise, İsrail’e lanet, biz müslümanlarada yazıklar olsun!

KINAMA EVRESİNİ NE ZAMAN GEÇECEĞİZ?

Her türlü olayda “kınama” evresinden uzağa gidemeyen İslam ülkelerinin, Filistin ve Mescid-i Aksa davası için artık kınamadan ötürü adımlar atması gerekmektedir. Allah’ım mübarek günlerde bizleri uyandırsın, İslam’ın ilk kıblesi Mescid-i Aksa içinde kınamadan ötürü adımları atmayı tüm İslam alemine nasip etsin. O gün ki Kudüs’ün kaderi değişir, tarih yeniden yazılmaya başlar!

Yorum Yap

Yorum Yap