1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Kurban Bayramı’nda 116 bin 236 trafik personeli görev başında olacak

Kurban Bayramı’nda 116 bin 236 trafik personeli görev başında olacak

featured

İçişleri Bakanlığınca, 9 Ağustos’ta başlayacak Kurban Bayramı tatili süresince 116 bin 236 trafik personelinin görevlendirildiği bildirildi.

çişleri Bakanlığı, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla karayollarında güvenlik tedbirlerinin en üst düzeye çıkarıldığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kara yollarında alınacak tedbirleri içeren ‘Bakanlık Talimatı’, illere gönderildi.Bakan Süleyman Soylu imzalı gönderilen talimatta, alınması gereken önlemler tek tek sıralandı.

BAKAN SOYLU VE BÜROKRATLARI SAHADA OLACAK

Trafik tedbirlerinin yerinde denetlenmesi ve yaşanabilecek sıkıntılara anında müdahale edilebilmesi amacıyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere, bakan yardımcıları ve bakanlık bürokratları da sahada olacak. Özellikle kazaların yoğun olduğu bölgelerde bayram tatili süresince 36 Polis Başmüfettişi, 10 Jandarma Başmüfettişi, 10 Jandarma Denetleme Grup Başkanı/ Üyesi olmak üzere 56 müfettiş görev yapacak.

116 BİN 236 TRAFİK PERSONELİ GÖREV YAPACAK

Bayram öncesi 09-10 Ağustos ve bayram sonrası 14-15 Ağustos tarihlerinde Emniyet Genel Müdürü, Genel Müdür Yardımcıları ve daire başkanlarından oluşan 24 ekip, güzergah denetimi yapacak. Yine emniyet ve jandarma merkez birimlerinden toplam 51 personelden oluşan 17 ekip, belirlenen güzergahlardaki trafik ekip ve personelini denetleyecek. Ayrıca Trafik ekip ve personelinin güzergâhtaki konumları ve denetimlerini anlık takip eden ‘Uygulama Takip Projesi’ (UTP) ile merkezden denetimleri yapılacak. Bayram tatili süresince toplam 64 bin 269 trafik ekibi/timi ve 116 bin 236 trafik personeli görevli bulunacak.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap