1. Ana Sayfa
  2. Diziler ve Filmler
  3. Kuruluş Osman Bu Akşam ATV’de..

Kuruluş Osman Bu Akşam ATV’de..

Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğinde ki Kuruluş Osman dizisi bugün seyircisiyle buluşacak. 

Diriliş Ertuğrul 5 sezon boyunca TRT 1 ekranlarında reyting rekortmeni olmuş, türk dizi tarihinde rekorlar elde etmişti.

Başrollerinde Burak Özçivit, Nurettin Sönmez, Aslıhan Karalar ve daha birçok başarılı ismin yer aldığı dizinin tam kadrosu da belli oldu. Kuruluş Osman oyuncuları arasında sürpriz isimlerde yer alıyor.

Ertuğrul Gazi’nin oğlu Osman Gaziyi ve o kuruluş dönemini seyirciye aktaracak olan dev proje bu akşam seyircisiyle buluşacak.
Dizi’de eski karakterlerden şu ana kadar Bamsı Beyrek (Nurettin Sönmez) olduğunu söyleyebiliriz.
Ayrıca geçen sezon ki karakterle de şuan dizide yeni yüzleriyle karşımızda olacaklar. Ertuğrul Bey’in oğlu Gündüz Alp, Savcı Bey ve tabi ki Osman Gazi..

Merakla beklenen dizi bu akşam saat 20.00’da ekranlarda olacak..

Kuruluş Osman 2.Fragmanı ;

O, kömür karası gözleriyle, gaza ve hürriyet ateşini tutuşturacaktı. Adı, Ertuğrul Gazi oğlu Osman’dı… Karanlığın içinde ona yol gösteren “aşk” oldu… Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda, gök ekini gibi biçilen; yedi göğü, yedi yeri, dağları, denizleri aşacak bir milletin rüyasını “aşkla” gördü. Gücünü kılıcından değil, “aşktan” aldı… Zorbalığa adaletle; köleliğe hürriyetle direnen, tarihin gördüğü en büyük imparatorluğa adını “aşkla” verdi. 72 milleti kıran bozuk düzene karşı başkaldırı, mazlumların sessiz çığlığına umut, Kuruluş’un adı oldu… Kuruluş Osman… 400 çadırlık bir obadan, “ilahi aşkla” kurulan bir cihan imparatorluğuna yürüyüşün hikayesi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap