İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Diziler ve Filmler
  3. Kuruluş Osman 29.Bölüm’de Neler Olacak? Kuruluş Osman’ın Yeni Sezon Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Kuruluş Osman 29.Bölüm’de Neler Olacak? Kuruluş Osman’ın Yeni Sezon Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Kuruluş Osman

Kuruluş Osman yeni sezon ilk bölümüyle geçtiğimiz gün atv ekranlarında yerini aldı. Yeni oyuncu kadrosuyla oldukça güçlü bir ekiple ekranlarda ikinci sezonuna başlayan sevilen diziye, Tamer Yiğit, Cüneyt Arkın gibi Yeşilçam efsaneleri de dahil oldu.

Ertuğrul Gazi oğlu Osman Bey’in ve Alplerinin, Kayı Obasının 400 çadırlık bir obadan, “ilahi aşkla” kurulan bir cihan imparatorluğuna yürüyüşünü ele alan  Kuruluş Osman dizisi, her Çarşamba günü ekranlarda yerini alıyor.

Atv ekranlarında reyting rekorları kıran Kuruluş Osman, izleyiciyi yeni sezonuyla da ekranlara kilitledi.

KURULUŞ OSMAN 28.BÖLÜM’DE NELER OLDU?

Kulucahisar Kalesi fethiyle, Konstantiniye’nin ve imparatorun öfkesini üzerine çeken Osman Bey, Selçuklu devletinin vermiş olduğu uç bölgesinde huzuru tesis etmiştir. Artık eski gücüne dönmeyi hedefleyen Bizans, Osman Bey’i ve Türkleri bu coğrafyadan kovmak ister. Aya Nikola adlı komutanı görevlendiren Bizans İmparatorluğu, Kayı Obası’nın yazları bulunduğu yaylaya ise haince bir saldırıda bulunmuştur.

Yapılan saldırı sonucunda intikam ateşi ile yanan Osman Bey, Bizans’a karşı savaş meydanında planlı bir intikam alır.

Aksakallılar’dan yeni görevler alan Osman Bey’e artık devlet bir kez daha muştulanmıştır. Obada ise uzunca zamandır görevde olan Ertuğrul Bey’in geri dönme sevinci yaşanmaktadır. Ertuğrul Bey obasına artık kavuşmuştur. Fakat oğlu Osman’ı henüz görememiştir.

Sevilen dizi Kuruluş Osman’ın yeni sezon oyuncu kadrosunda ise oldukça göz dolduran isimler yer alıyor.

Özellikle Yeşilçam’da rol aldığı tarih filmleri ile aklımızda yer eden Cüneyt Arkın bu sezon dizinin en büyük oyuncu transferi konumunda. Tecrübesi ile diziye renk katan Cüneyt Arkın dizide Aksakallılar’ın başını canlandırmakta. Uzunca zamandır beklenilen Ertuğrul Gazi karakterini ise, Tamer Yiğit canlandırıyor. Yeşilçam tecrübesi ile Ertuğrul Gazi rolüne hayat veren usta oyuncu geçtiğimiz bölüm ilk kez izleyicinin karşısına çıktı.

Ahmet Yenilmez Kuruluş Osman dizisinin yeni sezon kadrosuna dahil oldu. Obada demirci rolüne hayat veren usta oyuncu daha önce, Kurtlar Vadisi Pusu, Deli Yürek, Ekmek Teknesi, Acı Hayat gibi dizilerde rol almıştı.

Emin Gürsoy’da yeni sezonda Kuruluş Osman dizisinde rol alan oyuncular arasında yer alıyor. Dizide henüz karakteri ortaya çıkmayan ara ara sahnelerde karşımıza çıkan Gürsoy, son olarak TRT 1’in Kalk Gidelim projesinde yer almıştı.

Bahtiyar Engin, Erkan Avcı, Kanbolat Gürkem Aslan, Seray Kaya ve Sezanur Sözen’de dizinin yeni sezon kadrosuna dahil olan isimler.

KURULUŞ OSMAN 29.BÖLÜM’DE NELER OLACAK?

Obaya geri dönen Ertuğrul Bey, yokluğunda obada olan olayları nasıl değerlendirecek? Babasını karşılamaya giderek pusuya düştüğü düşünülen Osman Bey’in başına neler geleceği ise oldukça merak ediliyor. Ertuğrul Bey, Aksakallılar ile neleri görüşecek? Bizans’ın yeni komutanı Aya Nikola obada Ertuğrul Bey’e zarar verecek mi ? Hepsi ve daha fazlası Çarşamba günü atv ekranlarında cevabını bulacak.

Kuruluş Osman 29.bölüm fragmanını izlemek için tıklayın.. Kuruluş Osman 29. Bölüm Fragmanı

Yorum Yap

Yorum Yap