İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. La Casa De Papel Dizisinin Karakterleri, İsimleri ve Özellikleri

La Casa De Papel Dizisinin Karakterleri, İsimleri ve Özellikleri

featured

La Casa De Papel Dizisinin Dizideki İsimleri ve Özellikleri , Dünyaca Ünlü Soygun Dizisi La Casa de Papel Oyuncularını inceledik..

La casa de papel karakterlerinin özellikleri birçok insan tarafından bilinmekte fakat hala diziyi izlememiş ve merak eden insanlar bulunmakta. Bu insanlara ve meraklılarına özel hazırlamış olduğumuz içerikte dizinin karakterlerinin özelliklerini ele almaktayız.

La Casa de Papel Karakterleri

Ele aldığımız karakterler sırasıyla, Tokyo (Tokio), Profesör, Lizbon (Raquel), Berlin, Rio, Moskova, Denver, Stockholm, Arturo Roman, Helsinki ve Oslo’dur.
Dizideki karakterlerin birbirine has ve ayırt edici özellikleri bulunmaktadır. Karakterlerin isimleri şehir isimlerinden oluşmakta ve bunun sebebi ise kişisel gerçek isimlerinin gizlenmesini sağlamaktır. Soygun kurallarından bir tanesi ise soygun çetesinin diğer üyeleri ile herhangi bir ilişki yaşamamaktır.
Birçok kuralı ise karakterlerimiz zaman zaman çiğnemiştir. Karşınızda La Casa De Papel dizisinin karakterleri ve özellikleri.

Tokyo – Úrsula Corberó

Tokyo karakteri La Casa De Papel dizisinin başlangıcında tanışacağınız, macera dolu ve bir o kadar da aksiyonlu bir karakter. Tokyo zaman zaman aldığı yanlış kararlarla dizinin ana konusu olan soygun planını tehlikeye atmaktadır. Dizide ki gerçek ismi ise Silene Oliveira’dır. Dizi Tokyo karakterinin gözünden bir anlatıma sahiptir. En çok göze çarpan özellliği ise korkusuz, cesur olmasıdır. Geçmişi kimsenin cesaret edemeyeceği banka soygunları ile doludur. Arkadaşları onu Maserati kadar çekici buluyor …

Profesör – Álvaro Morte

Profesör karakteri dizinin ana karakterlerinden bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz. La Casa De Papel dizisinin konusu olan soygunun plancısıdır. Dizi de geçtiği üzere soygun için uzun yıllardır plan yaptığını ve soygun fikri ise babasından çıktığını söylemekte. Dizide ki gerçek ismi ise Sergio Marquina’dır. Profesör karakterimizin göze çarpan özelliklerinden bir tanesi geçmişi hakkında pek fazla bilgiye sahip olunmaması ve geçmişinin oldukça gizemli olmasıdır.

Lizbon – Itziar Ituño

Dizinin başlarında soyguna karşı taraf alan polis amiri Raquel Murillo ilerleyen zamanlarda soygun çetesinin elebaşı olan Profesör ile ilişki yaşamasının ardından ilerleyen sezonlarda soygun çetesinden biri olarak polislere karşı yer almaktadır. Dizide ki gerçek ismi ise Raquel Murillo’dur.

Berlin – Pedro Alonso

Profesör tarafından soygun çetesinin takım kaptanı olarak dizide karşımıza çıkmaktadır. Zaman zaman cinsel sapıklık yapan aşağılık karakteri canlandıran bir karakterdir. Berlin karakteri disiplininden ödün vermeden acımasız, duygusuz olması özelliği ile ön plana çıkmaktadır.

Nairobi – Alba Flores

La Casa De Papel dizisindeki gerçek ismi Ágata Jiménez olan esmer karakterimiz ön plana erkeksi tavırları ile çıkmaktadır. Bir kadın karaktere göre fazlasıyla cesur, kendinden ödün vermeyen ve cinselliklere kapalı gözüken bir karakterdir. Karakterimizi geçmişte yaşanan bir doğumu ile karnındaki sezeryan doğum izinin diğer takım arkadaşı olan Tokyo tarafından fark edilmesi ile Tokyo karakteri ile arasında bir yakınlık oluşur. Soygunda basılan paraların kalite kontrolcüsü olarak nitelendirilen bir karakteri canlandıran aynı zamanda azılı bir kalpazandır.

Rio – Miguel Herrán

Karakterimiz duygusal ve aşk adamı olarak aynı zamanda dizi de hacker olarak karşımıza çıkamaktadır. Soygundaki görevi; güvenlik kameraları, iletişim ve birçok dijital aletlerin kontrolünü ele geçirmektir. Karakterimizin soygun arkadaşı olan Tokyo karakteri ile arasında bir ilişki geçmekte. Dizide ki gerçek ismi ise Aníbal Cortés ‘dir.

Moskova – Paco Tous

Karakterimiz oğlu ile bu soyguna katılmış bir babadır. Soygundaki görevi ise kaynak, kesim, kırım ve yıkımları yapmak. Oğluyla ara ara tartışan ve oğlunun yaptıklarına rağmen oğlunu seven güvenen bir karakterdir. Denver’ın babasıdır. Eski bir madenci olan çilingir özellikli bir karakter olarak soyguna hatırı sayılır katkısı vardır.

Denver – Jaime Lorente

Karakterimiz Moskova’nın oğludur. La casa de papel dizisinin kavgacı, sert karakteridir. Geçmişte birçok bar kavgalarına ve soyguna katıldığı için Profesör tarafından ekibe dahil edilmiştir. Dizide gülüşü ile ön plana çıkabilmektedir. Mizah seviyesi ile yaptığı korkutucu oyunlar ile sizi eğlendirebilir.

Stockholm – Esther Acebo

Dizideki adı Mónica Gaztambide’dir. Darphane müdürünün sekreteri olan karakterimiz müdürü ile sekreter ilişkisi yaşamaktadır. Ve sonucunda müdüründen hamile olduğunu öğrendiğinde müdür bu duruma karşı çıkar ve araları bozulur. İlk soygunda Denver karakterine aşık olup sonraki soygunda Denver ile birlikte soyguna katılır.

Arturo Román – Enrique Arce

Dizinin ilk sezonlarında soyulan darphanenin müdürü aynı zamanda sekreteri ile ilişki yaşayan sinir bozucu bir karakterdir kendisi. Soygunda gereksiz atılımları ile kahraman olmaya çalışırken birçok kişinin canını tehlikeye atmakla birlikte izleyiciler tarafından sinir bozucu, nefret edilen bir karaktere dönüşüyor.

Helsinki – Darko Perić

Soygun ekibinden olan Oslo’nun kuzeni olarak karşımıza çıkmaktadır. Dizi de eşcinsel olarak tanıtılan karakterimiz, sert ve emirlere uyan itaatkar bir karakterdir. Berlin’in emirlerine sorgusuz sualsiz itaat eden Helsinki ilk sezonda Rio’yu kuzeni Oslo ile bir güzel pataklamıştır. Aynı zamanda eski bir asker olan Helsinki karakteri konuşmak yerine silahlarla konuşturmayı tercih ediyor.

Oslo – Roberto Garcia Ruiz

Karakterimiz Helsinki’nin kuzenidir. Helsinki gibi Oslo’da eski bir askerdir. Helsinki ile aynı özelliklere sahiptir fakat dizide pek fazla öne çıkmayan bir karakterdir.

Bu listemizinde sonuna geldik izlemeyenler için La Casa De Papel Tavsiye ettiğimiz bir dizidir , Macera dolu bir dizi izlemek istiyorsanız hemen başlayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Aşık Odur Hakk'ı Seve, Hakk Derdine Kıla Deva. Bizim için Hayır Dua , Kılanlara Selam Olsun..

Yorum Yap