1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Leyla Bayram İlkokulu’nda ki rakam çoğu ilçeden fazla!

Leyla Bayram İlkokulu’nda ki rakam çoğu ilçeden fazla!

hava-fotograflari-ogrenci-sayisi-az-1CBk.jpg

MEB birinci sınıfa başlama yaşını geriye çekmesinden dolayı, okulda ki rakam azalsa da, Türkiye’nin en kalabalık ilkokulu konumunda yerini halen koruyor!

Yoğun göçün görüldüğü Avcılar’daki Yeşilkent Mahallesi’nde artan nüfus karşısında yetersiz olan Avcılar’daki Leyla Bayram İlkokulu’nda geçen yıl 5 bin 300 öğrenci eğitim görürken, okula başlama yaşının 3 ay geriye çekilmesinin etkisi ile öğrenci sayısında az da olsa düşüş oldu. 

Bölgedeki tek ilkokul konumundaki Leyla Bayram’a kayıt edilen öğrenci sayısı 5 binin altına 4 bin 834’e  düştü. Okul Müdürü İsmail Akçay, yeni eğitim öğretim yılının herkes için hayırlı uğurlu olmasını dilediğini belirtirken, şöyle dedi:
“Türkiye’nin en kalabalık ilkokulu olarak biz de yeni öğretim yılına hazırız. 66 ay düzenlemesi nedeniyle hala Türkiye 4 bin 834 öğrencimiz var. Bunların 491’i Suriyeli. Bunların yanı sıra Mısır, Tacikistan, Azerbeycan, ve Iraklı öğrencilerimiz var. 142 öğretmen kadromuzla yeni eğitim öğretim yılına başlıyoruz. öğrencimizle, ikili öğretimde, 1 A’dan 1 V’ye olan toplam 100 sınıfta 40-45 öğrenci ortalamamız ile yeni ders yılına ile hazırız.”

Yorum Yap

Yorum Yap